Collection: Pet Bird Food
Food formulated primarily for companion and aviary birds.
Pet Bird Food
30 products
Browse within Pet Bird Food
Skip to products ↓
Find what you need
Health & SupplementsMedical Feeding & Cropping
More for Small Animals & Birds +
Small AnimalsRabbitsGuinea PigsRats & MiceFerretsFoodTreatsFeeding & WateringHousing & HideawaysBedding & LitterToys & EnrichmentHealth & GroomingPet BirdsFoodFeeders & DrinkersToys & EnrichmentPerches, Ladders & RopesNests & BreedingHealth & SupplementsMedical Feeding & CroppingWild BirdsSeed & FoodFeedersLorikeet & Honeyeater FoodReptilesFood & SupplementsHeating & LightingHabitat AccessoriesSubstratesCleaning & CareTurtle CareFish & AquariumFish FoodFilters & PumpsCleaning & NetsAquariums & Accessories
30 products
Narrow within Pet Birds, or explore another Small Animals & Birds category.
-
Green Valley Black Sunflower Seed
Regular price From $54.10 AUDRegular priceUnit price $2.71/kg$56.95 AUDSale price From $54.10 AUDSale -
Green Valley Grey Sunflower Seed
Regular price From $66.45 AUDRegular priceUnit price $3.32/kg$69.95 AUDSale price From $66.45 AUDSale -
Passwell Complete Lorikeet 1kg
Regular price From $20.50 AUDRegular priceUnit price $20.50/kg$21.95 AUDSale price From $20.50 AUDSale -
Passwell Complete Lorikeet 500g
Regular price $12.50 AUDRegular priceUnit price $25.00/kgSale price $12.50 AUD -
Passwell Complete Lorikeet 5kg
Regular price $67.95 AUDRegular priceUnit price $13.59/kgSale price $67.95 AUD -
Passwell Complete Lorikeet 10kg
Regular price $122.00 AUDRegular priceUnit price $12.20/kgSale price $122.00 AUD -
Passwell Complete Lorikeet 20kg
Regular price $220.00 AUDRegular priceUnit price $11.00/kgSale price $220.00 AUD -
PROBIRD Egg & Biscuit Mix
Regular price From $14.95 AUDRegular priceSale price From $14.95 AUD -
PROBIRD Hand Rearing Mix
Regular price From $19.95 AUDRegular priceSale price From $19.95 AUD -
PROBIRD Lorikeet Mix
Regular price From $19.95 AUDRegular priceSale price From $19.95 AUD -
Green Valley Budgie Mix Premium 20kg
Regular price From $52.20 AUDRegular price$54.95 AUDSale price From $52.20 AUDSale -
Green Valley Budgie Mix 10kg
Regular price From $30.40 AUDRegular price$32.00 AUDSale price From $30.40 AUDSale -
Green Valley Wild Bird Mix 10kg
Regular price From $17.05 AUDRegular price$17.95 AUDSale price From $17.05 AUDSale -
Laucke Black Parrot Adult 15% 20kg
Regular price $40.20 AUDRegular priceSale price $40.20 AUD -
Laucke Black Parrot Breed & Grow 18% 20kg
Regular price $42.30 AUDRegular priceSale price $42.30 AUD -
Laucke Black Parrot Chews 17% 15mm 10kg
Regular price $27.80 AUDRegular priceSale price $27.80 AUD -
Laucke Pigeon Race & Breed MP 20kg
Regular price $34.75 AUDRegular priceSale price $34.75 AUD -
Passwell Fruit & Nut Mix 1.25kg
Regular price From $28.98 AUDRegular price$30.50 AUDSale price From $28.98 AUDSale -
Green Valley Sorghum 20kg
Regular price From $25.17 AUDRegular priceUnit price $1.26/kg$26.50 AUDSale price From $25.17 AUDSale -
Green Valley Jap Millet 20kg
Regular price From $66.45 AUDRegular price$69.95 AUDSale price From $66.45 AUDSale -
Green Valley White French Millet 20kg
Regular price From $46.50 AUDRegular priceUnit price $2.33/kg$48.95 AUDSale price From $46.50 AUDSale -
Green Valley Panicum 20kg
Regular price $69.95 AUDRegular priceUnit price $3.50/kgSale price $69.95 AUD -
Green Valley Safflower Seed 20kg
Regular price $64.80 AUDRegular priceUnit price $3.24/kgSale price $64.80 AUD -
Green Valley Plain Canary Seed 20kg
Regular price From $66.45 AUDRegular priceUnit price $3.32/kg$69.95 AUDSale price From $66.45 AUDSale -
Green Valley Canary Mix 20kg
Regular price From $55.05 AUDRegular priceUnit price $2.75/kg$57.95 AUDSale price From $55.05 AUDSale -
Green Valley Finch Mix 20kg
Regular price From $56.95 AUDRegular priceUnit price $2.85/kg$59.95 AUDSale price From $56.95 AUDSale -
Green Valley Parrot Mix 20kg
Regular price From $30.35 AUDRegular priceUnit price $1.52/kg$31.95 AUDSale price From $30.35 AUDSale -
Green Valley Small Parrot Mix 20kg
Regular price From $51.97 AUDRegular priceUnit price $2.60/kg$54.70 AUDSale price From $51.97 AUDSale -
Green Valley Pigeon Mix 20kg
Regular price From $30.40 AUDRegular priceUnit price $1.52/kg$32.00 AUDSale price From $30.40 AUDSale -
Green Valley Wild Bird Mix 20kg
Regular price From $28.45 AUDRegular priceUnit price $1.42/kg$29.95 AUDSale price From $28.45 AUDSale