Collection: Dog Food
Shop Baroona's dog food range, including dry food, fridge rolls, wet food, puppy food and specialist formulas. Browse Everyday, Pre-order and Order-in options from trusted brands.
Dog Food
Dry, wet and fridge food, puppy recipes and grain-free choices for every dog.
Choose what you need
435 products
Browse within Shop by Brand
Skip to products ↓
Find what you need
435 products
Narrow by food style, life stage, need, brand or availability.
-
Prime100 Kangaroo and Pumpkin 2kg
Regular price From $25.60 AUDRegular priceUnit price $1.28/100g$26.95 AUDSale price From $25.60 AUDSale -
EcoPet Kangaroo Mince
Regular price From $10.93 AUDRegular price$11.50 AUDSale price From $10.93 AUDSale -
Prime 100 CHICKEN & VEG 3kg
Regular price From $21.95 AUDRegular priceUnit price $0.73/100g$22.95 AUDSale price From $21.95 AUDSale -
Prime 100 BEEF & VEG - 3kg
Regular price From $23.90 AUDRegular priceUnit price $0.80/100gSale price From $23.90 AUD -
Prime 100 CHICKEN & VEG 2kg
Regular price From $15.95 AUDRegular priceUnit price $0.80/100g$16.90 AUDSale price From $15.95 AUDSale -
Prime 100 Salmon & Tapioca 2kg
Regular price From $23.95 AUDRegular priceUnit price $1.20/100g$24.95 AUDSale price From $23.95 AUDSale -
EcoPet Beef Diced 1kg
Regular price From $9.26 AUDRegular price$9.75 AUDSale price From $9.26 AUDSale -
Prime 100 Turkey & Flaxseed 2kg
Regular price From $22.95 AUDRegular priceUnit price $1.15/100g$23.95 AUDSale price From $22.95 AUDSale -
Prime100 Chicken and Brown Rice 2kg
Regular price From $19.90 AUDRegular priceUnit price $1.00/100g$20.95 AUDSale price From $19.90 AUDSale -
EcoPet Beef Mince 1kg
Regular price From $9.26 AUDRegular price$9.75 AUDSale price From $9.26 AUDSale -
Prime 100 Kangaroo and Potato 2kg
Regular price From $25.60 AUDRegular priceUnit price $1.28/100g$26.95 AUDSale price From $25.60 AUDSale -
Prime 100 Aussie Snapper 1.7kg
Regular price From $12.30 AUDRegular priceUnit price $7.24/kg$12.95 AUDSale price From $12.30 AUDSale -
Dogpro True Value 20kg
Regular price From $47.45 AUDRegular priceUnit price $2.37/kg$49.95 AUDSale price From $47.45 AUDSale -
Prime 100 BEEF & VEG 2kg
Regular price From $17.48 AUDRegular priceUnit price $0.87/100g$18.50 AUDSale price From $17.48 AUDSale -
SPD™ Fresh Roll Wild Boar & Pumpkin 2kg
Regular price From $23.74 AUDRegular price$23.95 AUDSale price From $23.74 AUDSale -
Supervite Gold Label Adult Beef 20kg
Regular price From $66.45 AUDRegular priceUnit price $3.32/kg$69.95 AUDSale price From $66.45 AUDSale -
Prime Pantry Australian Chicken, Broccoli & Apple Roll 1.7kg
Regular price From $12.30 AUDRegular priceUnit price $7.24/kg$12.95 AUDSale price From $12.30 AUDSale -
Prime 100 Beef, Peas and Carrot 1.7kg
Regular price From $12.30 AUDRegular priceUnit price $7.24/kg$12.95 AUDSale price From $12.30 AUDSale -
Prime Kangaroo & Vegetable 2kg
Regular price From $18.90 AUDRegular priceSale price From $18.90 AUD -
Prime 100 Kangaroo and Pumpkin 800g
Regular price From $14.72 AUDRegular priceUnit price $1.84/100g$15.50 AUDSale price From $14.72 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Ocean Fish 20kg
Regular price From $136.80 AUDRegular priceUnit price $6.84/kg$144.00 AUDSale price From $136.80 AUDSale -
Stockman & Paddock Working Dog Aussie Beef Dry Dog Food 20kg
Regular price From $69.30 AUDRegular price$72.95 AUDSale price From $69.30 AUDSale -
Stockman & Paddock Grain Free Aussie Beef Dry Dog Food 20kg
Regular price From $104.45 AUDRegular price$109.95 AUDSale price From $104.45 AUDSale -
NEW Prime 100 Beef & Carrot 2kg
Regular price From $24.90 AUDRegular priceUnit price $1.25/100g$25.90 AUDSale price From $24.90 AUDSale -
Prime100 Salmon & Tapioca 800g
Regular price From $13.95 AUDRegular priceUnit price $1.74/100g$14.50 AUDSale price From $13.95 AUDSale -
Cobber Premium Working Dog 20kg
Regular price From $74.95 AUDRegular priceUnit price $3.75/kg$79.95 AUDSale price From $74.95 AUDSale -
Prime Kangaroo & Vegetable 3kg
Regular price From $26.55 AUDRegular priceSale price From $26.55 AUD -
Farmers Mate BEEF - 2KG
Regular price From $21.80 AUDRegular price$22.95 AUDSale price From $21.80 AUDSale -
Prime 100 Turkey and Flax 800g
Regular price From $13.00 AUDRegular priceUnit price $1.63/100g$13.50 AUDSale price From $13.00 AUDSale -
Farmers Mate CHICKEN - 2KG
Regular price From $20.85 AUDRegular price$21.95 AUDSale price From $20.85 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Kangaroo & Lamb 20kg
Regular price From $136.80 AUDRegular priceUnit price $6.84/kg$144.00 AUDSale price From $136.80 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Ocean Fish 2.5kg
Regular price From $28.45 AUDRegular priceUnit price $1.14/100g$29.95 AUDSale price From $28.45 AUDSale