Collection: Birthday Sale: Shelf & Pre-order Choices
Choose the size and ordering option that suits you. Shelf-stock options receive 10% off their current online price; eligible pre-order options receive an extra 5.26%; other order-in-only options receive 5%.
Pre-orders already saving 10% or more against their matching shelf price keep their existing price. Discounts are applied automatically at checkout through 31 October 2026 (Melbourne time). Online pickup at Yarra Junction; normal ordering schedules apply.
-
Doggylicious Original Doggy Butter 250g
Regular price From $8.95 AUDRegular priceSale price From $8.95 AUD -
Drontal Allwormer Tablets for Cats up to 4kg
Regular price From $23.70 AUDRegular priceSale price From $23.70 AUD -
Drontal Allwormer Tablets for Large Cats up to 6kg — 2 Pack
Regular price From $28.45 AUDRegular priceSale price From $28.45 AUD -
Drontal Allwormer Chews for Large Dogs up to 35kg
Regular price From $47.45 AUDRegular priceSale price From $47.45 AUD -
Drontal Allwormer Chews for Medium Dogs up to 10kg
Regular price From $23.70 AUDRegular priceSale price From $23.70 AUD -
Drontal Allwormer Tablets for Medium Dogs — 6 Pack
Regular price From $47.45 AUDRegular priceSale price From $47.45 AUD -
Drontal Allwormer Tablets for Small Dogs & Puppies — 4 Pack
Regular price From $20.85 AUDRegular priceSale price From $20.85 AUD -
Johnson's Livestock Conditioner 20kg
Regular price From $25.27 AUDRegular price$26.60 AUDSale price From $25.27 AUDSale -
Crooked Lane Garlic Granules
Regular price From $13.25 AUDRegular price$13.95 AUDSale price From $13.25 AUDSale -
Crooked Lane Turmeric Powder
Regular price From $29.40 AUDRegular price$30.95 AUDSale price From $29.40 AUDSale -
Crooked Lane Rosehip Granules
Regular price From $24.65 AUDRegular price$25.95 AUDSale price From $24.65 AUDSale -
Zoetis Terramycin Pink Eye Powder 50g
Regular price From $66.45 AUDRegular price$69.95 AUDSale price From $66.45 AUDSale -
Zoetis Terramycin Pinkeye Aerosol 125g
Regular price From $61.70 AUDRegular price$64.95 AUDSale price From $61.70 AUDSale -
Abbey Labs iMEC with Tape Horse Wormer 7.74g
Regular price From $18.68 AUDRegular priceSale price From $18.68 AUD -
Abbey Labs EQUIGEL with Tape Long-Acting Horse Wormer 14.4g
Regular price From $28.95 AUDRegular priceSale price From $28.95 AUD -
Stockman & Paddock Aussie Beef Oven-Baked Dog Biscuits 10kg Box
Regular price From $47.45 AUDRegular price$49.95 AUDSale price From $47.45 AUDSale -
Wombaroo Dog Milk Replacer
Regular price From $13.95 AUDRegular priceSale price From $13.95 AUD -
Ranvet White Healer (2 sizes)
Regular price From $20.14 AUDRegular price$21.20 AUDSale price From $20.14 AUDSale -
Green Valley Wheat 5kg
Regular price From $12.30 AUDRegular price$12.95 AUDSale price From $12.30 AUDSale -
SaleKER EquiShure 1.25kg
Regular price From $58.85 AUDRegular price$61.95 AUDSale price From $58.85 AUDSale -
Green Valley Canary Mix 20kg
Regular price From $55.05 AUDRegular priceUnit price $2.75/kg$57.95 AUDSale price From $55.05 AUDSale -
Green Valley Plain Canary Seed 20kg
Regular price From $66.45 AUDRegular priceUnit price $3.32/kg$69.95 AUDSale price From $66.45 AUDSale -
Green Valley White French Millet 20kg
Regular price From $46.50 AUDRegular priceUnit price $2.33/kg$48.95 AUDSale price From $46.50 AUDSale -
Green Valley Jap Millet 20kg
Regular price From $66.45 AUDRegular price$69.95 AUDSale price From $66.45 AUDSale -
Green Valley Sorghum 20kg
Regular price From $25.17 AUDRegular priceUnit price $1.26/kg$26.50 AUDSale price From $25.17 AUDSale -
Green Valley Whole Maize 20kg
Regular price From $26.60 AUDRegular price$28.00 AUDSale price From $26.60 AUDSale -
Kelato SwellDOWN 2.25kg
Regular price From $36.05 AUDRegular priceUnit price $16.02/kgSale price From $36.05 AUD -
Troy PlaqueOff Powder for Cats 40g
Regular price From $44.60 AUDRegular priceSale price From $44.60 AUD -
Troy PlaqueOff Powder for Dogs 40g
Regular price From $42.70 AUDRegular priceSale price From $42.70 AUD -
Troy Puppy & Kitten Worm Syrup 50mL
Regular price From $14.73 AUDRegular price$15.50 AUDSale price From $14.73 AUDSale -
Troy Nutripet Nutritional Supplement 200g
Regular price From $23.70 AUDRegular priceSale price From $23.70 AUD -
Troy Laxapet Gel 100g
Regular price From $17.05 AUDRegular priceSale price From $17.05 AUD