Collection: Farm Animals
Shop feed, health and equipment for cattle, sheep, goats, pigs, alpacas and other farm animals at Baroona Produce & Pet Supplies in Yarra Junction. Browse everyday essentials plus a wider range available to pre-order or order in.
-
Bainbridge Pig Ear Notcher – V
Regular price From $34.50 AUDRegular priceSale price From $34.50 AUD -
Bainbridge Pig Ear Punch – 1/4 Inch
Regular price $184.50 AUDRegular priceSale price $184.50 AUD -
Bainbridge Pig Striker 19mm
Regular price From $149.50 AUDRegular priceSale price From $149.50 AUD -
Bainbridge Pig Striker 19mm Letter or Number
Regular price $22.50 AUDRegular priceSale price $22.50 AUD -
Bainbridge Pig Tooth Cutter
Regular price $19.95 AUDRegular priceSale price $19.95 AUD -
Bainbridge Tattoo Ink – Black 1 Litre
Regular price $64.75 AUDRegular priceSale price $64.75 AUD -
Bainbridge Victoria Pig Striker
Regular price $129.50 AUDRegular priceSale price $129.50 AUD -
Bainbridge Victoria Pig Striker Plate & Digits
Regular price $99.50 AUDRegular priceSale price $99.50 AUD -
Bainbridge Combi Weigh Measuring Tape
Regular price $29.95 AUDRegular priceSale price $29.95 AUD -
Bainbridge Gestation Calendar – Sow
Regular price $24.95 AUDRegular priceSale price $24.95 AUD -
Bainbridge Kane Heavy Duty Stock Sorting Paddle
Regular price From $89.95 AUDRegular priceSale price From $89.95 AUD -
Bainbridge Kane Stock Sorting Panel
Regular price From $99.95 AUDRegular priceSale price From $99.95 AUD -
Bainbridge Pig Holder – 60cm
Regular price $49.50 AUDRegular priceSale price $49.50 AUD -
Bainbridge Pig Nose Clips
Regular price From $4.50 AUDRegular priceSale price From $4.50 AUD -
Bainbridge Pig Nose Ring Applicator
Regular price $59.75 AUDRegular priceSale price $59.75 AUD -
Bainbridge Pig Nose Rings
Regular price From $5.75 AUDRegular priceSale price From $5.75 AUD -
Bainbridge Pig Nose Wire Clip Applicator
Regular price $39.50 AUDRegular priceSale price $39.50 AUD -
Bainbridge Pig Puller – 58cm
Regular price $24.95 AUDRegular priceSale price $24.95 AUD -
Bainbridge Premium Stock Sorting Paddle
Regular price From $34.95 AUDRegular priceSale price From $34.95 AUD -
Green Valley Black Sunflower Seed
Regular price From $54.10 AUDRegular priceUnit price $2.71/kg$56.95 AUDSale price From $54.10 AUDSale -
Green Valley Cracked Maize 20kg
Regular price From $28.03 AUDRegular priceUnit price $1.40/kg$29.50 AUDSale price From $28.03 AUDSale -
Green Valley Whole Barley 20kg
Regular price From $21.61 AUDRegular priceUnit price $1.08/kg$22.75 AUDSale price From $21.61 AUDSale -
Green Valley Feed Oats 20kg
Regular price From $27.84 AUDRegular priceUnit price $1.39/kg$29.30 AUDSale price From $27.84 AUDSale -
Green Valley Cracked Lupins 20kg
Regular price From $35.50 AUDRegular priceUnit price $1.78/kg$36.95 AUDSale price From $35.50 AUDSale -
Green Valley Steam Rolled Barley 20kg
Regular price From $28.03 AUDRegular priceUnit price $1.40/kg$29.50 AUDSale price From $28.03 AUDSale -
Green Valley Whole Lupins 20kg
Regular price From $35.00 AUDRegular priceUnit price $1.75/kgSale price From $35.00 AUD -
Green Valley Steam Rolled Oats 20kg
Regular price From $31.30 AUDRegular priceUnit price $1.57/kg$32.95 AUDSale price From $31.30 AUDSale -
Wombaroo Kangaroo Pellets
Regular price From $31.70 AUDRegular priceSale price From $31.70 AUD -
Wombaroo Herbivore Pellets
Regular price From $31.70 AUDRegular priceSale price From $31.70 AUD -
Wombaroo Wombat Milk Replacer <0.4
Regular price From $17.20 AUDRegular priceSale price From $17.20 AUD -
Wombaroo Reptile Supplement
Regular price From $10.60 AUDRegular priceSale price From $10.60 AUD -
Wombaroo Primate Meal
Regular price $156.55 AUDRegular priceSale price $156.55 AUD