Collection: Horses
Shop horse and pony feed, supplements, worming, first aid, grooming, stable gear and everyday care at Baroona Produce & Pet Supplies in Yarra Junction. Browse in-store favourites plus a much larger range available to pre-order or order in.
-
Green Valley Cracked Maize 20kg
Regular price From $28.03 AUDRegular priceUnit price $1.40/kg$29.50 AUDSale price From $28.03 AUDSale -
Green Valley Dun Peas 20kg
Regular price $38.95 AUDRegular priceUnit price $1.95/kgSale price $38.95 AUD -
Green Valley Feed Oats 20kg
Regular price From $27.84 AUDRegular priceUnit price $1.39/kg$29.30 AUDSale price From $27.84 AUDSale -
Green Valley Steam Rolled Barley 20kg
Regular price From $28.03 AUDRegular priceUnit price $1.40/kg$29.50 AUDSale price From $28.03 AUDSale -
Green Valley Steam Rolled Oats 20kg
Regular price From $31.30 AUDRegular priceUnit price $1.57/kg$32.95 AUDSale price From $31.30 AUDSale -
Green Valley Whole Barley 20kg
Regular price From $21.61 AUDRegular priceUnit price $1.08/kg$22.75 AUDSale price From $21.61 AUDSale -
Green Valley Whole Lupins 20kg
Regular price From $35.00 AUDRegular priceUnit price $1.75/kgSale price From $35.00 AUD -
Harwood Grains Calm Horse 20kg
Regular price $24.95 AUDRegular priceSale price $24.95 AUD -
Harwood Grains Equine Balancer 20kg
Regular price $44.95 AUDRegular priceSale price $44.95 AUD -
Harwood Grains Equine Fibre Assist 20kg
Regular price $25.95 AUDRegular priceSale price $25.95 AUD -
Harwood Grains Equine Performer 20kg
Regular price $33.95 AUDRegular priceSale price $33.95 AUD -
Harwood Grains Equine Plus 20kg
Regular price $30.95 AUDRegular priceSale price $30.95 AUD -
Harwood Grains Smart Chaff 20kg
Regular price $26.95 AUDRegular priceSale price $26.95 AUD -
Hydracel Advanced Electrolyte Replacer for Horses
Regular price From $43.00 AUDRegular priceSale price From $43.00 AUD -
Hygain ALL ROUNDER® 20kg
Regular price From $23.70 AUDRegular priceUnit price $1.19/kg$24.95 AUDSale price From $23.70 AUDSale -
Hygain FIBRESSENTIAL® 20kg
Regular price From $38.90 AUDRegular priceUnit price $1.95/kg$40.95 AUDSale price From $38.90 AUDSale -
Hygain® Bale Bag
Regular price $66.95 AUDRegular priceSale price $66.95 AUD -
Hygain® Dipper 2L
Regular price $14.95 AUDRegular priceSale price $14.95 AUD -
Hygain® Horse Feed Bag
Regular price $29.95 AUDRegular priceSale price $29.95 AUD -
IAH Berg Oil
Regular price From $40.80 AUDRegular priceSale price From $40.80 AUD -
IAH Bio-Hoof Care & Repair
Regular price From $54.95 AUDRegular priceSale price From $54.95 AUD -
IAH Buffered Iodine
Regular price From $44.60 AUDRegular priceSale price From $44.60 AUD -
IAH Calciplex Bone & Joint Plus
Regular price From $81.95 AUDRegular priceSale price From $81.95 AUD -
IAH Electromix Electrolytes
Regular price From $57.95 AUDRegular priceSale price From $57.95 AUD -
IAH Electromix Paste
Regular price $19.95 AUDRegular priceSale price $19.95 AUD -
IAH Equine Joint Support Formula 2
Regular price From $166.95 AUDRegular priceSale price From $166.95 AUD -
IAH Flint's Medicated Oil
Regular price From $42.95 AUDRegular priceSale price From $42.95 AUD -
IAH Horsport Electrolyte
Regular price From $44.95 AUDRegular priceSale price From $44.95 AUD -
IAH Ironvita Blood & Oxygen
Regular price From $47.95 AUDRegular priceSale price From $47.95 AUD -
IAH KA Cleans & Flushes
Regular price From $37.95 AUDRegular priceSale price From $37.95 AUD -
IAH Leather New
Regular price $47.95 AUDRegular priceSale price $47.95 AUD -
IAH Livamol
Regular price From $28.45 AUDRegular priceSale price From $28.45 AUD