Collection: Poultry
Shop poultry and chicken feed, health, feeders, drinkers, nesting, brooding and everyday care at Baroona Produce & Pet Supplies in Yarra Junction. Browse layer feed, chick starter, grain and mash, gamebird and organic options plus poultry accessories.
-
Barastoc Golden Yolk 20kg
Regular price From $27.45 AUDRegular priceUnit price $1.37/kgSale price From $27.45 AUD -
Open Range Poultry Grain Mix 20kg
Regular price From $27.46 AUDRegular priceUnit price $1.37/kg$28.90 AUDSale price From $27.46 AUDSale -
Open Range Premium Layer Mix 20kg
Regular price From $33.20 AUDRegular priceUnit price $1.66/kg$34.95 AUDSale price From $33.20 AUDSale -
Green Valley Hobby Farm Mix 20kg
Regular price From $33.20 AUDRegular priceUnit price $1.66/kg$34.95 AUDSale price From $33.20 AUDSale -
Open Range Starter Grower Mash
Regular price From $21.76 AUDRegular priceUnit price $2.18/kg$22.90 AUDSale price From $21.76 AUDSale -
Barastoc Darling Downs 20kg
Regular price From $38.95 AUDRegular priceUnit price $1.95/kgSale price From $38.95 AUD -
Barastoc Chick Starter Crumble 4kg
Regular price From $12.30 AUDRegular priceUnit price $3.08/kgSale price From $12.30 AUD -
Laucke Duck & Goose Finisher 20kg
Regular price From $34.95 AUDRegular price$36.95 AUDSale price From $34.95 AUDSale -
Laucke Duck & Goose Starter 20kg
Regular price From $35.95 AUDRegular price$37.95 AUDSale price From $35.95 AUDSale -
Laucke Gamebird Breeder 20kg
Regular price From $37.53 AUDRegular price$39.50 AUDSale price From $37.53 AUDSale -
Laucke Gamebird Finisher MP 20kg
Regular price From $36.95 AUDRegular price$38.95 AUDSale price From $36.95 AUDSale -
Laucke Gamebird Maintenance MP 20kg
Regular price From $33.20 AUDRegular price$34.95 AUDSale price From $33.20 AUDSale -
Laucke Gamebird Starter 20kg
Regular price From $37.95 AUDRegular price$39.95 AUDSale price From $37.95 AUDSale -
Laucke Red Hen Green Free Range Layer 20kg (Grain)
Regular price From $35.95 AUDRegular price$37.95 AUDSale price From $35.95 AUDSale -
Laucke Red Hen Blue Layer 20kg (Grain & Pellet Mix)
Regular price From $34.95 AUDRegular price$36.95 AUDSale price From $34.95 AUDSale -
Laucke Red Hen Premium Seventeen 20kg (Crumble)
Regular price From $34.95 AUDRegular price$36.95 AUDSale price From $34.95 AUDSale -
Laucke Showbird Breeder MP 20kg
Regular price From $34.20 AUDRegular price$36.00 AUDSale price From $34.20 AUDSale -
Country Heritage Organic Chick Starter Grower Crumble 20kg
Regular price $64.95 AUDRegular priceUnit price $3.25/kgSale price $64.95 AUD -
Country Heritage Organic Chick Starter Grower Mash 20kg
Regular price $62.95 AUDRegular priceUnit price $3.15/kgSale price $62.95 AUD -
Country Heritage Organic Coarse Layer Grain Mix 20kg
Regular price From $55.00 AUDRegular priceUnit price $2.75/kgSale price From $55.00 AUD -
Laucke Red Hen Meat Bird 20kg
Regular price $36.95 AUDRegular priceSale price $36.95 AUD -
Barastoc Chick Starter Crumble 10kg
Regular price From $23.70 AUDRegular priceUnit price $2.37/kgSale price From $23.70 AUD -
Barastoc Pullet Grower Crumble 10kg
Regular price From $23.70 AUDRegular priceUnit price $2.37/kgSale price From $23.70 AUD -
Barastoc Golden Yolk Free Range Pellet 10kg
Regular price From $18.62 AUDRegular priceUnit price $1.86/kgSale price From $18.62 AUD -
Open Range Complete Poultry Mix 20kg
Regular price From $31.95 AUDRegular priceUnit price $1.60/kg$33.95 AUDSale price From $31.95 AUDSale -
Barastoc Champion Layer 20kg
Regular price From $37.95 AUDRegular priceUnit price $1.90/kgSale price From $37.95 AUD -
Barastoc Chick Starter Crumble 20kg
Regular price From $39.90 AUDRegular priceUnit price $2.00/kgSale price From $39.90 AUD -
Barastoc Pullet Grower Crumble 20kg
Regular price From $39.90 AUDRegular priceUnit price $2.00/kgSale price From $39.90 AUD -
Open Range Home Grown Short Pellet 20kg
Regular price From $29.95 AUDRegular priceUnit price $1.50/kg$31.95 AUDSale price From $29.95 AUDSale -
McMahon Shell Grit Medium 20kg
Regular price From $29.95 AUDRegular priceUnit price $1.50/kg$31.95 AUDSale price From $29.95 AUDSale -
McMahon Shell Grit Fine 20kg
Regular price $29.95 AUDRegular priceUnit price $1.50/kgSale price $29.95 AUD -
McMahon Shell Grit Coarse 20kg
Regular price $32.50 AUDRegular priceUnit price $1.63/kgSale price $32.50 AUD