Collection: Poultry Food
Shop poultry and chicken feed at Baroona Produce & Pet Supplies in Yarra Junction, including layer feed, grain and mash, chick starter, grower feed, gamebird and duck feed, organic options and specialist poultry nutrition.
Poultry Feed
Everyday feed, specialist nutrition and trusted choices for every stage of your flock.
Everyday◷Pre-order▣Order-in
43 products
Pre-order ×
-
Open Range Poultry Grain Mix 20kg
Regular price From $27.46 AUDRegular priceUnit price $1.37/kg$28.90 AUDSale price From $27.46 AUDSale -
Barastoc Golden Yolk 20kg
Regular price From $27.45 AUDRegular priceUnit price $1.37/kgSale price From $27.45 AUD -
Green Valley Hobby Farm Mix 20kg
Regular price From $33.20 AUDRegular priceUnit price $1.66/kg$34.95 AUDSale price From $33.20 AUDSale -
Laucke Hi-Lay Mash 20kg
Regular price From $34.20 AUDRegular priceUnit price $1.71/kg$36.00 AUDSale price From $34.20 AUDSale -
Laucke Xtra Egg 17 20kg
Regular price From $28.45 AUDRegular priceUnit price $1.42/kg$29.95 AUDSale price From $28.45 AUDSale -
Laucke Red Hen Green Free Range Layer 20kg (Grain)
Regular price From $35.95 AUDRegular price$37.95 AUDSale price From $35.95 AUDSale -
Open Range Premium Layer Mix 20kg
Regular price From $33.20 AUDRegular priceUnit price $1.66/kg$34.95 AUDSale price From $33.20 AUDSale -
Green Valley Black Sunflower Seed
Regular price From $54.10 AUDRegular priceUnit price $2.71/kg$56.95 AUDSale price From $54.10 AUDSale -
Laucke Red Hen Blue Layer 20kg (Grain & Pellet Mix)
Regular price From $34.95 AUDRegular price$36.95 AUDSale price From $34.95 AUDSale -
Open Range Complete Poultry Mix 20kg
Regular price From $31.95 AUDRegular priceUnit price $1.60/kg$33.95 AUDSale price From $31.95 AUDSale -
Open Range Starter Grower Mash
Regular price From $21.76 AUDRegular priceUnit price $2.18/kg$22.90 AUDSale price From $21.76 AUDSale -
Barastoc Champion Layer 20kg
Regular price From $37.95 AUDRegular priceUnit price $1.90/kgSale price From $37.95 AUD -
Laucke Duck & Goose Finisher 20kg
Regular price From $34.95 AUDRegular price$36.95 AUDSale price From $34.95 AUDSale -
Barastoc Chick Starter Crumble 20kg
Regular price From $39.90 AUDRegular priceUnit price $2.00/kgSale price From $39.90 AUD -
Green Valley Wheat 20kg
Regular price From $24.70 AUDRegular priceUnit price $1.24/kg$26.00 AUDSale price From $24.70 AUDSale -
Laucke Showbird Breeder MP 20kg
Regular price From $34.20 AUDRegular price$36.00 AUDSale price From $34.20 AUDSale -
Laucke Red Hen Premium Seventeen 20kg (Crumble)
Regular price From $34.95 AUDRegular price$36.95 AUDSale price From $34.95 AUDSale -
Green Valley Grey Sunflower Seed
Regular price From $66.45 AUDRegular priceUnit price $3.32/kg$69.95 AUDSale price From $66.45 AUDSale -
Barastoc Darling Downs 20kg
Regular price From $38.95 AUDRegular priceUnit price $1.95/kgSale price From $38.95 AUD -
Open Range Home Grown Short Pellet 20kg
Regular price From $29.95 AUDRegular priceUnit price $1.50/kg$31.95 AUDSale price From $29.95 AUDSale -
Barastoc Pullet Grower Crumble 20kg
Regular price From $39.90 AUDRegular priceUnit price $2.00/kgSale price From $39.90 AUD -
Green Valley Cracked Maize 20kg
Regular price From $28.03 AUDRegular priceUnit price $1.40/kg$29.50 AUDSale price From $28.03 AUDSale -
Laucke Gamebird Maintenance MP 20kg
Regular price From $33.20 AUDRegular price$34.95 AUDSale price From $33.20 AUDSale -
Barastoc Chick Starter Crumble 4kg
Regular price From $12.30 AUDRegular priceUnit price $3.08/kgSale price From $12.30 AUD -
Country Heritage Organic Grain Mix 20kg
Regular price From $55.00 AUDRegular priceUnit price $2.75/kgSale price From $55.00 AUD -
Country Heritage Organic Backyard Layer Pellet 20kg
Regular price From $55.00 AUDRegular priceUnit price $2.75/kgSale price From $55.00 AUD -
McMahon Shell Grit Medium 20kg
Regular price From $29.95 AUDRegular priceUnit price $1.50/kg$31.95 AUDSale price From $29.95 AUDSale -
Laucke Gamebird Finisher MP 20kg
Regular price From $36.95 AUDRegular price$38.95 AUDSale price From $36.95 AUDSale -
Laucke Gamebird Breeder 20kg
Regular price From $37.53 AUDRegular price$39.50 AUDSale price From $37.53 AUDSale -
Laucke Duck & Goose Starter 20kg
Regular price From $35.95 AUDRegular price$37.95 AUDSale price From $35.95 AUDSale -
Barastoc Pullet Grower Crumble 10kg
Regular price From $23.70 AUDRegular priceUnit price $2.37/kgSale price From $23.70 AUD -
Barastoc Chick Starter Crumble 10kg
Regular price From $23.70 AUDRegular priceUnit price $2.37/kgSale price From $23.70 AUD

Not sure what your flock needs?
Ask Baroona.
Our team is here to help you choose the right feed.