Collection: Poultry Grain & Mash
Browse within Poultry Grain & Mash
Skip to products ↓
Find what you need
Shop by Brand +
More for Poultry +
Poultry FeedLayer FeedGrain & MashChick StarterGrower FeedGamebird, Duck & SpecialtyOrganic Poultry FeedHealth & CareGrit & Feed SupplementsPoultry TreatsToys & EnrichmentEquipment & HousingFeedersDrinkers & WateringIncubation & BroodingNesting & Egg HandlingHousing, Nesting & BroodingFencing & AccessoriesFencing & HandlingAccessories & Replacement Parts
Poultry Feed
Poultry Feed Type: Grain & Mash ×ShoppingGrain & Mash
Whole and mixed grains for poultry, ideal for natural foraging, variety and supplementing a balanced layer ration.
22 products
22 products
Pre-order ×Narrow within Poultry Feed, or explore another Poultry category.
-
Open Range Poultry Grain Mix 20kg
Regular price From $27.46 AUDRegular priceUnit price $1.37/kg$28.90 AUDSale price From $27.46 AUDSale -
Green Valley Hobby Farm Mix 20kg
Regular price From $33.20 AUDRegular priceUnit price $1.66/kg$34.95 AUDSale price From $33.20 AUDSale -
Laucke Hi-Lay Mash 20kg
Regular price From $34.20 AUDRegular priceUnit price $1.71/kg$36.00 AUDSale price From $34.20 AUDSale -
Laucke Red Hen Green Free Range Layer 20kg (Grain)
Regular price From $35.95 AUDRegular price$37.95 AUDSale price From $35.95 AUDSale -
Open Range Premium Layer Mix 20kg
Regular price From $33.20 AUDRegular priceUnit price $1.66/kg$34.95 AUDSale price From $33.20 AUDSale -
Green Valley Black Sunflower Seed
Regular price From $54.10 AUDRegular priceUnit price $2.71/kg$56.95 AUDSale price From $54.10 AUDSale -
Laucke Red Hen Blue Layer 20kg (Grain & Pellet Mix)
Regular price From $34.95 AUDRegular price$36.95 AUDSale price From $34.95 AUDSale -
Open Range Complete Poultry Mix 20kg
Regular price From $31.95 AUDRegular priceUnit price $1.60/kg$33.95 AUDSale price From $31.95 AUDSale -
Open Range Starter Grower Mash
Regular price From $21.76 AUDRegular priceUnit price $2.18/kg$22.90 AUDSale price From $21.76 AUDSale -
Green Valley Wheat 20kg
Regular price From $24.70 AUDRegular priceUnit price $1.24/kg$26.00 AUDSale price From $24.70 AUDSale -
Green Valley Grey Sunflower Seed
Regular price From $66.45 AUDRegular priceUnit price $3.32/kg$69.95 AUDSale price From $66.45 AUDSale -
Green Valley Cracked Maize 20kg
Regular price From $28.03 AUDRegular priceUnit price $1.40/kg$29.50 AUDSale price From $28.03 AUDSale -
McMahon Shell Grit Medium 20kg
Regular price From $29.95 AUDRegular priceUnit price $1.50/kg$31.95 AUDSale price From $29.95 AUDSale -
Country Heritage Organic Grain Mix 20kg
Regular price From $55.00 AUDRegular priceUnit price $2.75/kgSale price From $55.00 AUD -
Country Heritage Organic Coarse Layer Grain Mix 20kg
Regular price From $55.00 AUDRegular priceUnit price $2.75/kgSale price From $55.00 AUD -
Laucke Gamebird Starter 20kg
Regular price From $37.95 AUDRegular price$39.95 AUDSale price From $37.95 AUDSale -
Green Valley Grey Sunflower Seed 3.2kg
Regular price From $15.15 AUDRegular priceSale price From $15.15 AUD -
Green Valley Black Sunflower Seed 3.2kg
Regular price From $11.88 AUDRegular priceSale price From $11.88 AUD -
Green Valley White French Millet 20kg
Regular price From $46.50 AUDRegular priceUnit price $2.33/kg$48.95 AUDSale price From $46.50 AUDSale -
Green Valley Whole Maize 20kg
Regular price From $26.60 AUDRegular price$28.00 AUDSale price From $26.60 AUDSale -
Green Valley Jap Millet 20kg
Regular price From $66.45 AUDRegular price$69.95 AUDSale price From $66.45 AUDSale -
Green Valley Sorghum 20kg
Regular price From $25.17 AUDRegular priceUnit price $1.26/kg$26.50 AUDSale price From $25.17 AUDSale