Collection: Poultry Grain & Mash
Browse within Poultry Grain & Mash
Skip to products ↓
Find what you need
Shop by Brand +
More for Poultry +
Poultry FeedLayer FeedGrain & MashChick StarterGrower FeedGamebird, Duck & SpecialtyOrganic Poultry FeedHealth & CareGrit & Feed SupplementsPoultry TreatsToys & EnrichmentEquipment & HousingFeedersDrinkers & WateringIncubation & BroodingNesting & Egg HandlingHousing, Nesting & BroodingFencing & AccessoriesFencing & HandlingAccessories & Replacement Parts
Poultry Feed
Poultry Feed Type: Grain & Mash ×ShoppingGrain & Mash
Whole and mixed grains for poultry, ideal for natural foraging, variety and supplementing a balanced layer ration.
42 products
42 products
Narrow within Poultry Feed, or explore another Poultry category.
-
Open Range Poultry Grain Mix 20kg
Regular price From $27.46 AUDRegular priceUnit price $1.37/kg$28.90 AUDSale price From $27.46 AUDSale -
Eggs 4 Sure 20kg - REIDS
Regular price From $30.95 AUDRegular priceUnit price $1.55/kg$32.95 AUDSale price From $30.95 AUDSale -
Green Valley Hobby Farm Mix 20kg
Regular price From $33.20 AUDRegular priceUnit price $1.66/kg$34.95 AUDSale price From $33.20 AUDSale -
Laucke Hi-Lay Mash 20kg
Regular price From $34.20 AUDRegular priceUnit price $1.71/kg$36.00 AUDSale price From $34.20 AUDSale -
Laucke Red Hen Green Free Range Layer 20kg (Grain)
Regular price From $35.95 AUDRegular price$37.95 AUDSale price From $35.95 AUDSale -
Open Range Premium Layer Mix 20kg
Regular price From $33.20 AUDRegular priceUnit price $1.66/kg$34.95 AUDSale price From $33.20 AUDSale -
Green Valley Black Sunflower Seed
Regular price From $54.10 AUDRegular priceUnit price $2.71/kg$56.95 AUDSale price From $54.10 AUDSale -
Laucke Red Hen Blue Layer 20kg (Grain & Pellet Mix)
Regular price From $34.95 AUDRegular price$36.95 AUDSale price From $34.95 AUDSale -
Open Range Complete Poultry Mix 20kg
Regular price From $31.95 AUDRegular priceUnit price $1.60/kg$33.95 AUDSale price From $31.95 AUDSale -
Open Range Starter Grower Mash
Regular price From $21.76 AUDRegular priceUnit price $2.18/kg$22.90 AUDSale price From $21.76 AUDSale -
Peters Free Range 20kg
Regular price From $32.25 AUDRegular price$33.95 AUDSale price From $32.25 AUDSale -
Green Valley Wheat 20kg
Regular price From $24.70 AUDRegular priceUnit price $1.24/kg$26.00 AUDSale price From $24.70 AUDSale -
Green Valley Grey Sunflower Seed
Regular price From $66.45 AUDRegular priceUnit price $3.32/kg$69.95 AUDSale price From $66.45 AUDSale -
Green Valley Cracked Maize 20kg
Regular price From $28.03 AUDRegular priceUnit price $1.40/kg$29.50 AUDSale price From $28.03 AUDSale -
McMahon Shell Grit Medium 20kg
Regular price From $29.95 AUDRegular priceUnit price $1.50/kg$31.95 AUDSale price From $29.95 AUDSale -
Country Heritage Organic Grain Mix 20kg
Regular price From $55.00 AUDRegular priceUnit price $2.75/kgSale price From $55.00 AUD -
Country Heritage Organic Coarse Layer Grain Mix 20kg
Regular price From $55.00 AUDRegular priceUnit price $2.75/kgSale price From $55.00 AUD -
Country Heritage Organic Backyard Layer Mash 20kg
Regular price $60.50 AUDRegular priceUnit price $3.03/kgSale price $60.50 AUD -
Laucke Gamebird Starter 20kg
Regular price From $37.95 AUDRegular price$39.95 AUDSale price From $37.95 AUDSale -
Green Valley Grey Sunflower Seed 3.2kg
Regular price From $15.15 AUDRegular priceSale price From $15.15 AUD -
Green Valley Black Sunflower Seed 3.2kg
Regular price From $11.88 AUDRegular priceSale price From $11.88 AUD -
Purastock Bran 12kg
Regular price $18.95 AUDRegular priceSale price $18.95 AUD -
Purastock Pollard 15kg
Regular price $24.50 AUDRegular priceSale price $24.50 AUD -
PBA Feeds Full Fat Soybean Meal 25kg
Regular price $64.95 AUDRegular priceSale price $64.95 AUD -
Purastock Mill Run 15kg
Regular price $24.50 AUDRegular priceSale price $24.50 AUD -
Purastock Custom Mix Pellets 20kg
Regular price $25.95 AUDRegular priceSale price $25.95 AUD -
McMahon Shell Grit Coarse 20kg
Regular price $32.50 AUDRegular priceUnit price $1.63/kgSale price $32.50 AUD -
Barastoc Grains & Greens Mix 20kg
Regular price $36.95 AUDRegular priceSale price $36.95 AUD -
Laucke Red Hen Scratch Grain Mix 20kg
Regular price $34.30 AUDRegular priceSale price $34.30 AUD -
McMahon Shell Grit Fine 20kg
Regular price $29.95 AUDRegular priceUnit price $1.50/kgSale price $29.95 AUD -
Barastoc Top Layer Premium Mash 20kg
Regular price $36.95 AUDRegular priceSale price $36.95 AUD -
Green Valley White French Millet 20kg
Regular price From $46.50 AUDRegular priceUnit price $2.33/kg$48.95 AUDSale price From $46.50 AUDSale