Collection: Poultry
Shop poultry and chicken feed, health, feeders, drinkers, nesting, brooding and everyday care at Baroona Produce & Pet Supplies in Yarra Junction. Browse layer feed, chick starter, grain and mash, gamebird and organic options plus poultry accessories.
-
Laucke Meatline Starter 20kg
Regular price $37.50 AUDRegular priceUnit price $1.88/kgSale price $37.50 AUD -
Laucke Meatline Finisher 20kg
Regular price $35.90 AUDRegular priceUnit price $1.80/kgSale price $35.90 AUD -
Green Valley Sorghum 20kg
Regular price From $25.17 AUDRegular priceUnit price $1.26/kg$26.50 AUDSale price From $25.17 AUDSale -
Vetsense Fluverm Pig & Poultry Wormer 600g
Regular price From $66.45 AUDRegular price$69.95 AUDSale price From $66.45 AUDSale -
Barastoc Mixed Flock 20kg
Regular price $39.95 AUDRegular priceSale price $39.95 AUD -
Barastoc Top Layer Premium Mash 20kg
Regular price $36.95 AUDRegular priceSale price $36.95 AUD -
Vetsense Kilverm Pig & Poultry Wormer 2.5L
Regular price $77.85 AUDRegular price$81.95 AUDSale price $77.85 AUDSale -
Vetsense Gen Packs Apple Cider Vinegar 4%
Regular price From $26.95 AUDRegular price$28.35 AUDSale price From $26.95 AUDSale -
Purastock Custom Mix Pellets 20kg
Regular price $25.95 AUDRegular priceSale price $25.95 AUD -
Purastock Bran 12kg
Regular price $18.95 AUDRegular priceSale price $18.95 AUD -
Purastock Mill Run 15kg
Regular price $24.50 AUDRegular priceSale price $24.50 AUD -
Purastock Pollard 15kg
Regular price $24.50 AUDRegular priceSale price $24.50 AUD -
Vetafarm Laying Hen Wormout Solution
Regular price From $43.95 AUDRegular priceSale price From $43.95 AUD -
Laucke Chick Starter 20kg
Regular price $35.05 AUDRegular priceSale price $35.05 AUD -
Laucke Home Lay 30kg
Regular price $44.60 AUDRegular priceSale price $44.60 AUD -
Laucke Layer Premix 3-1 20kg
Regular price $44.60 AUDRegular priceSale price $44.60 AUD -
Laucke Pullet Grower MP 20kg
Regular price $32.40 AUDRegular priceSale price $32.40 AUD -
Laucke Red Hen Chick 20kg (Teal Bag)
Regular price $36.15 AUDRegular priceSale price $36.15 AUD -
Laucke Red Hen Dewormer 10kg
Regular price $20.10 AUDRegular priceSale price $20.10 AUD -
Laucke Red Hen Pullet 20kg (Black & Grey Bag)
Regular price $34.75 AUDRegular priceSale price $34.75 AUD -
Laucke Turkey Starter 20kg
Regular price $38.35 AUDRegular priceSale price $38.35 AUD -
Laucke Red Hen Scratch Grain Mix 20kg
Regular price $34.30 AUDRegular priceSale price $34.30 AUD -
Green Valley Cracked Maize 20kg
Regular price From $28.03 AUDRegular priceUnit price $1.40/kg$29.50 AUDSale price From $28.03 AUDSale -
Green Valley Jap Millet 20kg
Regular price From $66.45 AUDRegular price$69.95 AUDSale price From $66.45 AUDSale -
Green Valley Whole Maize 20kg
Regular price From $26.60 AUDRegular price$28.00 AUDSale price From $26.60 AUDSale -
PBA Feeds Full Fat Soybean Meal 25kg
Regular price $64.95 AUDRegular priceSale price $64.95 AUD -
Elanco Flubenol Pig & Poultry Wormer 600g
Regular price $79.95 AUDRegular priceSale price $79.95 AUD -
IAH Molatein Dried Molasses
Regular price $114.95 AUDRegular priceSale price $114.95 AUD -
INCA Pestene Insect Powder 500g
Regular price From $29.40 AUDRegular priceUnit price $5.88/100g$30.95 AUDSale price From $29.40 AUDSale -
Minibeasts Freeze Dried King Mealworms 100g
Regular price From $17.05 AUDRegular priceSale price From $17.05 AUD -
Minibeasts Live Mealworms 100g
Regular price From $23.70 AUDRegular price$24.95 AUDSale price From $23.70 AUDSale -
Olssons Perfect Pecker
Regular price From $10.25 AUDRegular priceSale price From $10.25 AUD