Collection: Birthday Sale: Shelf & Pre-order Choices
Choose the size and ordering option that suits you. Shelf-stock options receive 10% off their current online price; eligible pre-order options receive an extra 5.26%; other order-in-only options receive 5%.
Pre-orders already saving 10% or more against their matching shelf price keep their existing price. Discounts are applied automatically at checkout through 31 October 2026 (Melbourne time). Online pickup at Yarra Junction; normal ordering schedules apply.
-
Dogpro True Value 20kg
Regular price From $47.45 AUDRegular priceUnit price $2.37/kg$49.95 AUDSale price From $47.45 AUDSale -
Prime 100 BEEF & VEG 2kg
Regular price From $17.48 AUDRegular priceUnit price $0.87/100g$18.50 AUDSale price From $17.48 AUDSale -
Open Range Complete Poultry Mix 20kg
Regular price From $31.95 AUDRegular priceUnit price $1.60/kg$33.95 AUDSale price From $31.95 AUDSale -
Elite Pelletized Pine Cat Litter 15kg
Regular price From $18.95 AUDRegular priceSale price From $18.95 AUD -
Hygain EQUINE SENIOR® 20kg
Regular price From $41.75 AUDRegular price$43.95 AUDSale price From $41.75 AUDSale -
Open Range Starter Grower Mash
Regular price From $21.76 AUDRegular priceUnit price $2.18/kg$22.90 AUDSale price From $21.76 AUDSale -
SPD™ Fresh Roll Wild Boar & Pumpkin 2kg
Regular price From $23.74 AUDRegular price$23.95 AUDSale price From $23.74 AUDSale -
Barastoc Champion Layer 20kg
Regular price From $37.95 AUDRegular priceUnit price $1.90/kgSale price From $37.95 AUD -
Breeders Choice Recycled Paper Litter 30L
Regular price From $31.30 AUDRegular priceUnit price $1.04/L$39.95 AUDSale price From $31.30 AUDSale -
Laucke Duck & Goose Finisher 20kg
Regular price From $34.95 AUDRegular price$36.95 AUDSale price From $34.95 AUDSale -
Supervite Gold Label Adult Beef 20kg
Regular price From $66.45 AUDRegular priceUnit price $3.32/kg$69.95 AUDSale price From $66.45 AUDSale -
Prime Pantry Australian Chicken, Broccoli & Apple Roll 1.7kg
Regular price From $12.30 AUDRegular priceUnit price $7.24/kg$12.95 AUDSale price From $12.30 AUDSale -
Prime Kangaroo & Vegetable 2kg
Regular price From $18.90 AUDRegular priceSale price From $18.90 AUD -
Barastoc Chick Starter Crumble 20kg
Regular price From $39.90 AUDRegular priceUnit price $2.00/kgSale price From $39.90 AUD -
Peters Free Range 20kg
Regular price From $32.25 AUDRegular price$33.95 AUDSale price From $32.25 AUDSale -
Prime Kangaroo & Vegetable 3kg
Regular price From $26.55 AUDRegular priceSale price From $26.55 AUD -
Prime 100 Beef, Peas and Carrot 1.7kg
Regular price From $12.30 AUDRegular priceUnit price $7.24/kg$12.95 AUDSale price From $12.30 AUDSale -
NEW Prime 100 Beef & Carrot 2kg
Regular price From $24.90 AUDRegular priceUnit price $1.25/100g$25.90 AUDSale price From $24.90 AUDSale -
Green Valley Wheat 20kg
Regular price From $24.70 AUDRegular priceUnit price $1.24/kg$26.00 AUDSale price From $24.70 AUDSale -
Laucke Showbird Breeder MP 20kg
Regular price From $34.20 AUDRegular price$36.00 AUDSale price From $34.20 AUDSale -
Laucke Red Hen Premium Seventeen 20kg (Crumble)
Regular price From $34.95 AUDRegular price$36.95 AUDSale price From $34.95 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Ocean Fish 20kg
Regular price From $136.80 AUDRegular priceUnit price $6.84/kg$144.00 AUDSale price From $136.80 AUDSale -
Prime 100 Kangaroo and Pumpkin 800g
Regular price From $14.72 AUDRegular priceUnit price $1.84/100g$15.50 AUDSale price From $14.72 AUDSale -
Laucke Ewe & Lamb Nuts 20kg
Regular price From $32.16 AUDRegular price$33.85 AUDSale price From $32.16 AUDSale -
Barastoc Kangaroo & Wallaby Pellets 20kg
Regular price From $44.37 AUDRegular priceUnit price $2.22/kgSale price From $44.37 AUD -
Stockman & Paddock Working Dog Aussie Beef Dry Dog Food 20kg
Regular price From $69.30 AUDRegular price$72.95 AUDSale price From $69.30 AUDSale -
Stockman & Paddock Grain Free Aussie Beef Dry Dog Food 20kg
Regular price From $104.45 AUDRegular price$109.95 AUDSale price From $104.45 AUDSale -
Barastoc Heifer Developer Pellets 20kg
Regular price From $27.50 AUDRegular priceUnit price $1.38/kgSale price From $27.50 AUD -
Prime100 Salmon & Tapioca 800g
Regular price From $13.95 AUDRegular priceUnit price $1.74/100g$14.50 AUDSale price From $13.95 AUDSale -
Hypro Premium Adult Cat Grain Free Chicken 2.5kg
Regular price From $31.30 AUDRegular priceUnit price $12.52/kg$32.95 AUDSale price From $31.30 AUDSale -
Green Valley Grey Sunflower Seed
Regular price From $66.45 AUDRegular priceUnit price $3.32/kg$69.95 AUDSale price From $66.45 AUDSale -
Cobber Premium Working Dog 20kg
Regular price From $74.95 AUDRegular priceUnit price $3.75/kg$79.95 AUDSale price From $74.95 AUDSale