Collection: Birthday Sale: Shelf & Pre-order Choices
Choose the size and ordering option that suits you. Shelf-stock options receive 10% off their current online price; eligible pre-order options receive an extra 5.26%; other order-in-only options receive 5%.
Pre-orders already saving 10% or more against their matching shelf price keep their existing price. Discounts are applied automatically at checkout through 31 October 2026 (Melbourne time). Online pickup at Yarra Junction; normal ordering schedules apply.
-
Barastoc Rumevite Sheep & Cattle Cubes 20kg
Regular price From $28.45 AUDRegular priceUnit price $1.42/kgSale price From $28.45 AUD -
Johnson's Alfalfa Plus 20kg
Regular price From $37.81 AUDRegular price$39.80 AUDSale price From $37.81 AUDSale -
Barastoc Darling Downs 20kg
Regular price From $38.95 AUDRegular priceUnit price $1.95/kgSale price From $38.95 AUD -
Open Range Home Grown Short Pellet 20kg
Regular price From $29.95 AUDRegular priceUnit price $1.50/kg$31.95 AUDSale price From $29.95 AUDSale -
Green Valley Parrot Mix 20kg
Regular price From $30.35 AUDRegular priceUnit price $1.52/kg$31.95 AUDSale price From $30.35 AUDSale -
Prime 100 Turkey and Flax 800g
Regular price From $13.00 AUDRegular priceUnit price $1.63/100g$13.50 AUDSale price From $13.00 AUDSale -
Farmers Mate BEEF - 2KG
Regular price From $21.80 AUDRegular price$22.95 AUDSale price From $21.80 AUDSale -
Minibeasts Live Mealworms 100g
Regular price From $23.70 AUDRegular price$24.95 AUDSale price From $23.70 AUDSale -
Supervite Gold Label Adult Chicken 20kg
Regular price From $66.45 AUDRegular priceUnit price $3.32/kg$69.95 AUDSale price From $66.45 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Kangaroo & Lamb 20kg
Regular price From $136.80 AUDRegular priceUnit price $6.84/kg$144.00 AUDSale price From $136.80 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Ocean Fish 2.5kg
Regular price From $28.45 AUDRegular priceUnit price $1.14/100g$29.95 AUDSale price From $28.45 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Kangaroo & Lamb 2.5kg
Regular price From $28.45 AUDRegular priceUnit price $11.38/kg$29.95 AUDSale price From $28.45 AUDSale -
Barastoc Pullet Grower Crumble 20kg
Regular price From $39.90 AUDRegular priceUnit price $2.00/kgSale price From $39.90 AUD -
Farmers Mate CHICKEN - 2KG
Regular price From $20.85 AUDRegular price$21.95 AUDSale price From $20.85 AUDSale -
Green Valley Wild Bird Mix 10kg
Regular price From $17.05 AUDRegular price$17.95 AUDSale price From $17.05 AUDSale -
INCA Pestene Insect Powder 500g
Regular price From $29.40 AUDRegular priceUnit price $5.88/100g$30.95 AUDSale price From $29.40 AUDSale -
Green Valley Cracked Maize 20kg
Regular price From $28.03 AUDRegular priceUnit price $1.40/kg$29.50 AUDSale price From $28.03 AUDSale -
Cobber Premium Adult 7+ 20kg
Regular price From $74.95 AUDRegular price$79.95 AUDSale price From $74.95 AUDSale -
Laucke Alpaca Blend 20kg
Regular price From $33.20 AUDRegular price$34.95 AUDSale price From $33.20 AUDSale -
Speedi-Beet 20kg
Regular price From $59.38 AUDRegular priceUnit price $2.97/kgSale price From $59.38 AUD -
Supervite Gold Label Active Kangaroo 20kg
Regular price From $71.20 AUDRegular priceUnit price $3.56/kg$74.95 AUDSale price From $71.20 AUDSale -
Perry's FAT N UP 25kg
Regular price From $49.88 AUDRegular priceUnit price $2.00/kg$52.50 AUDSale price From $49.88 AUDSale -
Grow Better SoilTech Premium Potting Mix 35L
Regular price From $12.00 AUDRegular priceSale price From $12.00 AUD -
Laucke Goat Pellets 20kg
Regular price From $30.30 AUDRegular price$32.00 AUDSale price From $30.30 AUDSale -
Laucke Goat Blend 20kg
Regular price From $33.20 AUDRegular price$34.95 AUDSale price From $33.20 AUDSale -
Barastoc Goat Mix 20kg
Regular price From $47.45 AUDRegular priceUnit price $2.37/kgSale price From $47.45 AUD -
Barastoc Alpaca Pellets 20kg
Regular price From $44.60 AUDRegular priceUnit price $2.23/kgSale price From $44.60 AUD -
Barastoc Calf Rearer Pellets 20kg
Regular price From $28.45 AUDRegular priceUnit price $1.42/kgSale price From $28.45 AUD -
Laucke Gamebird Maintenance MP 20kg
Regular price From $33.20 AUDRegular price$34.95 AUDSale price From $33.20 AUDSale -
Hypro Premium Adult Cat Grain Free Ocean Fish 2.5kg
Regular price From $31.30 AUDRegular priceUnit price $12.52/kg$32.95 AUDSale price From $31.30 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Chicken & Duck 2.5kg
Regular price From $28.45 AUDRegular priceUnit price $1.14/100g$29.95 AUDSale price From $28.45 AUDSale -
Cobber Premium Healthy Weight 20kg
Regular price From $74.95 AUDRegular priceUnit price $3.75/kg$79.95 AUDSale price From $74.95 AUDSale