Collection: Birthday Sale: Shelf & Pre-order Choices
Choose the size and ordering option that suits you. Shelf-stock options receive 10% off their current online price; eligible pre-order options receive an extra 5.26%; other order-in-only options receive 5%.
Pre-orders already saving 10% or more against their matching shelf price keep their existing price. Discounts are applied automatically at checkout through 31 October 2026 (Melbourne time). Online pickup at Yarra Junction; normal ordering schedules apply.
-
SPD™ Slow Cooked Chicken & Brown Rice 354g × 12 Pack
Regular price From $68.29 AUDRegular priceUnit price $15.37/kg$71.88 AUDSale price From $68.29 AUDSale -
Barastoc Chick Starter Crumble 4kg
Regular price From $12.30 AUDRegular priceUnit price $3.08/kgSale price From $12.30 AUD -
Hypro Premium Adult Dog Chicken & Duck 20kg
Regular price From $136.80 AUDRegular priceUnit price $6.84/kg$144.00 AUDSale price From $136.80 AUDSale -
Green Valley Small Parrot Mix 20kg
Regular price From $51.97 AUDRegular priceUnit price $2.60/kg$54.70 AUDSale price From $51.97 AUDSale -
Bettergrow Dust-Free Pine Shavings 10kg
Regular price From $12.50 AUDRegular price$12.95 AUDSale price From $12.50 AUDSale -
Black Hawk Original Adult Chicken & Rice 3kg
Regular price From $42.70 AUDRegular price$44.95 AUDSale price From $42.70 AUDSale -
Farmers Mate KANGAROO & PUMPKIN - 2KG
Regular price From $28.45 AUDRegular price$29.95 AUDSale price From $28.45 AUDSale -
Prime 100 Lamb & Rosemary 2kg
Regular price From $30.35 AUDRegular priceUnit price $1.52/100g$31.95 AUDSale price From $30.35 AUDSale -
Green Valley Whole Barley 20kg
Regular price From $21.61 AUDRegular priceUnit price $1.08/kg$22.75 AUDSale price From $21.61 AUDSale -
CoolStance Copra Meal 20kg
Regular price From $37.95 AUDRegular priceUnit price $1.90/kg$39.95 AUDSale price From $37.95 AUDSale -
Pryde's EasiResponse 20kg
Regular price From $47.45 AUDRegular price$49.95 AUDSale price From $47.45 AUDSale -
Stockman & Paddock Jerky Style Treats with Aussie Beef Liver 500g
Regular price From $10.50 AUDRegular priceSale price From $10.50 AUD -
Hypro Premium Puppy Turkey & Lamb 20kg
Regular price From $141.45 AUDRegular priceUnit price $7.07/kg$148.90 AUDSale price From $141.45 AUDSale -
Barastoc Goat Pellets 20kg
Regular price From $40.80 AUDRegular priceUnit price $2.04/kgSale price From $40.80 AUD -
SPD™ Slow Cooked Kangaroo & Pumpkin 354g × 12 Pack
Regular price From $85.39 AUDRegular price$89.88 AUDSale price From $85.39 AUDSale -
Pryde's EasiResult 20kg
Regular price From $47.45 AUDRegular price$49.95 AUDSale price From $47.45 AUDSale -
Barastoc Complete Performer 20kg
Regular price From $42.70 AUDRegular priceUnit price $2.14/kgSale price From $42.70 AUD -
Hygain ZERO® 20kg
Regular price From $40.61 AUDRegular priceSale price From $40.61 AUD -
Country Heritage Organic Backyard Layer Pellet 20kg
Regular price From $55.00 AUDRegular priceUnit price $2.75/kgSale price From $55.00 AUD -
Hypro Premium Puppy Turkey & Lamb 2.5kg
Regular price From $29.95 AUDRegular priceUnit price $1.20/100g$32.95 AUDSale price From $29.95 AUDSale -
Green Valley Small Parrot Mix 5kg
Regular price From $18.95 AUDRegular price$19.95 AUDSale price From $18.95 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Kangaroo & Lamb 9kg
Regular price From $69.90 AUDRegular priceUnit price $7.77/kg$74.90 AUDSale price From $69.90 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Ocean Fish 9kg
Regular price From $69.90 AUDRegular priceUnit price $7.77/kg$74.90 AUDSale price From $69.90 AUDSale -
McMahon Shell Grit Medium 20kg
Regular price From $29.95 AUDRegular priceUnit price $1.50/kg$31.95 AUDSale price From $29.95 AUDSale -
Cobber Premium Adult Beef 20kg
Regular price From $74.95 AUDRegular price$79.95 AUDSale price From $74.95 AUDSale -
Green Valley Pigeon Mix 20kg
Regular price From $30.40 AUDRegular priceUnit price $1.52/kg$32.00 AUDSale price From $30.40 AUDSale -
Green Valley Budgie Mix Premium 20kg
Regular price From $52.20 AUDRegular price$54.95 AUDSale price From $52.20 AUDSale -
Green Valley Feed Oats 20kg
Regular price From $27.84 AUDRegular priceUnit price $1.39/kg$29.30 AUDSale price From $27.84 AUDSale -
Green Valley Cracked Lupins 20kg
Regular price From $35.50 AUDRegular priceUnit price $1.78/kg$36.95 AUDSale price From $35.50 AUDSale -
Barastoc Rumevite Lamb Pellets 20kg
Regular price From $30.97 AUDRegular priceUnit price $1.55/kgSale price From $30.97 AUD -
Benchmark Perfect Mash 20kg
Regular price From $52.20 AUDRegular price$54.95 AUDSale price From $52.20 AUDSale -
Barastoc Calm Performer 20kg
Regular price From $30.88 AUDRegular priceUnit price $1.54/kgSale price From $30.88 AUD