Collection: Birthday Sale: Shelf & Pre-order Choices
Choose the size and ordering option that suits you. Shelf-stock options receive 10% off their current online price; eligible pre-order options receive an extra 5.26%; other order-in-only options receive 5%.
Pre-orders already saving 10% or more against their matching shelf price keep their existing price. Discounts are applied automatically at checkout through 31 October 2026 (Melbourne time). Online pickup at Yarra Junction; normal ordering schedules apply.
-
Hypro Premium Puppy Turkey & Lamb 9kg
Regular price From $74.10 AUDRegular priceUnit price $8.23/kg$78.00 AUDSale price From $74.10 AUDSale -
Hypro Premium Kitten Grain Free Chicken 2.5kg
Regular price From $31.30 AUDRegular priceUnit price $12.52/kg$32.95 AUDSale price From $31.30 AUDSale -
Country Heritage Organic Grain Mix 20kg
Regular price From $55.00 AUDRegular priceUnit price $2.75/kgSale price From $55.00 AUD -
Di-Vetelact Nutritional Milk for Animals
Regular price From $25.60 AUDRegular price$26.95 AUDSale price From $25.60 AUDSale -
Green Valley Cracked Maize 5kg
Regular price From $13.25 AUDRegular price$13.95 AUDSale price From $13.25 AUDSale -
Green Valley Rabbit & Guinea Pig Pellets 5kg
Regular price From $11.50 AUDRegular priceUnit price $2.30/kg$12.95 AUDSale price From $11.50 AUDSale -
Laucke Gamebird Finisher MP 20kg
Regular price From $36.95 AUDRegular price$38.95 AUDSale price From $36.95 AUDSale -
Grow Better SoilTech Garden Soil 25L
Regular price From $9.00 AUDRegular priceSale price From $9.00 AUD -
Green Valley Wild Bird Mix 5kg
Regular price From $11.50 AUDRegular price$12.75 AUDSale price From $11.50 AUDSale -
Green Valley Parrot Mix 5kg
Regular price From $12.10 AUDRegular price$12.95 AUDSale price From $12.10 AUDSale -
Minibeasts Freeze Dried King Mealworms 100g
Regular price From $17.05 AUDRegular priceSale price From $17.05 AUD -
Black Hawk Original Puppy Large Breed Lamb & Rice 3kg
Regular price From $42.70 AUDRegular price$44.95 AUDSale price From $42.70 AUDSale -
Black Hawk Original Adult Lamb & Rice 3kg
Regular price From $42.70 AUDRegular price$44.95 AUDSale price From $42.70 AUDSale -
Black Dog Beef Tendons
Regular price From $5.65 AUDRegular priceSale price From $5.65 AUD -
Black Hawk Original Mature Lamb & Rice 3kg
Regular price From $42.70 AUDRegular price$44.95 AUDSale price From $42.70 AUDSale -
Black Hawk Original Adult Cat Chicken & Kangaroo 2kg
Regular price From $39.85 AUDRegular price$41.95 AUDSale price From $39.85 AUDSale -
Ivory Coat Grain Free Adult Cat Chicken & Kangaroo 2kg
Regular price From $38.90 AUDRegular priceUnit price $1.95/100gSale price From $38.90 AUD -
Ivory Coat Grain Free Adult Cat Chicken with Coconut Oil 2kg
Regular price From $38.90 AUDRegular priceUnit price $1.95/100gSale price From $38.90 AUD -
Moxiclear for Dogs over 25kg 3 Pack
Regular price From $59.37 AUDRegular price$62.50 AUDSale price From $59.37 AUDSale -
Moxiclear for Dogs 10-25kg 3 Pack
Regular price From $52.20 AUDRegular price$54.95 AUDSale price From $52.20 AUDSale -
Max's Cat Litter 12.5kg
Regular price From $33.20 AUDRegular priceSale price From $33.20 AUD -
Dogpro Working Dog 20kg
Regular price From $53.15 AUDRegular price$55.95 AUDSale price From $53.15 AUDSale -
Barastoc Breed N Grow 20kg
Regular price From $36.95 AUDRegular priceUnit price $1.85/kgSale price From $36.95 AUD -
SaleHygain ICE® 20kg
Regular price From $35.10 AUDRegular price$36.95 AUDSale price From $35.10 AUDSale -
Laucke Gamebird Breeder 20kg
Regular price From $37.53 AUDRegular price$39.50 AUDSale price From $37.53 AUDSale -
Laucke Duck & Goose Starter 20kg
Regular price From $35.95 AUDRegular price$37.95 AUDSale price From $35.95 AUDSale -
Purastock Sheep & Cattle Nuts 20kg
Regular price From $24.65 AUDRegular price$25.95 AUDSale price From $24.65 AUDSale -
SPD™ Fresh Roll Venison & Sweet Potato 2kg
Regular price From $31.34 AUDRegular priceSale price From $31.34 AUD -
Hygain TRU BEET® 20kg
Regular price From $52.20 AUDRegular priceSale price From $52.20 AUD -
Virbac Rapigel Tube 200g
Regular price From $34.50 AUDRegular priceUnit price $17.25/100g$34.95 AUDSale price From $34.50 AUDSale -
Black Hawk Original Adult Fish & Potato 3kg
Regular price From $42.70 AUDRegular price$44.95 AUDSale price From $42.70 AUDSale -
Ivory Coat Grain Free Kitten Chicken 2kg
Regular price From $38.90 AUDRegular priceUnit price $1.95/100gSale price From $38.90 AUD