Collection: Birthday Sale: Shelf & Pre-order Choices
Choose the size and ordering option that suits you. Shelf-stock options receive 10% off their current online price; eligible pre-order options receive an extra 5.26%; other order-in-only options receive 5%.
Pre-orders already saving 10% or more against their matching shelf price keep their existing price. Discounts are applied automatically at checkout through 31 October 2026 (Melbourne time). Online pickup at Yarra Junction; normal ordering schedules apply.
-
Moxiclear for Cats over 4kg 6 Pack
Regular price From $66.45 AUDRegular price$69.95 AUDSale price From $66.45 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Chicken & Duck 9kg
Regular price From $69.90 AUDRegular priceUnit price $7.77/kg$74.90 AUDSale price From $69.90 AUDSale -
Barastoc Pullet Grower Crumble 10kg
Regular price From $23.70 AUDRegular priceUnit price $2.37/kgSale price From $23.70 AUD -
Moxiclear for Cats over 4kg 3 Pack
Regular price From $41.80 AUDRegular price$44.95 AUDSale price From $41.80 AUDSale -
Green Valley Steam Rolled Barley 20kg
Regular price From $28.03 AUDRegular priceUnit price $1.40/kg$29.50 AUDSale price From $28.03 AUDSale -
Peters Dried Mealworms for Poultry & Birds 100g
Regular price From $13.50 AUDRegular price$13.95 AUDSale price From $13.50 AUDSale -
Hypro Premium Active Adult Dog Kangaroo & Turkey 20kg
Regular price From $136.80 AUDRegular priceUnit price $6.84/kg$144.00 AUDSale price From $136.80 AUDSale -
Supervite Gold Label Puppy Chicken 20kg
Regular price From $71.20 AUDRegular priceUnit price $3.56/kg$74.95 AUDSale price From $71.20 AUDSale -
Dogpro Adult Dog 20kg
Regular price From $49.78 AUDRegular price$52.40 AUDSale price From $49.78 AUDSale -
Laucke Pollard 20kg
Regular price From $30.69 AUDRegular priceSale price From $30.69 AUD -
Pryde's BioMare Cubes 20kg
Regular price From $42.70 AUDRegular price$44.95 AUDSale price From $42.70 AUDSale -
Pryde's EasiRide 20kg
Regular price From $33.20 AUDRegular price$34.95 AUDSale price From $33.20 AUDSale -
Hygain TRU CARE® 20kg
Regular price From $41.75 AUDRegular price$43.95 AUDSale price From $41.75 AUDSale -
SPD™ Fresh Roll Duck & Sweet Potato 2kg
Regular price From $28.49 AUDRegular price$29.99 AUDSale price From $28.49 AUDSale -
Minrosa Himalayan Salt Lick on Rope
Regular price From $9.65 AUDRegular priceSale price From $9.65 AUD -
Fish Fuel Co Frozen Bloodworms 100g
Regular price From $12.30 AUDRegular priceSale price From $12.30 AUD -
SaleVetsense Avi-VITAL
Regular price From $15.70 AUDRegular price$16.50 AUDSale price From $15.70 AUDSale -
Black Hawk Original Puppy Medium Breed Chicken & Rice 3kg
Regular price From $42.70 AUDRegular price$44.95 AUDSale price From $42.70 AUDSale -
Black Hawk Original Puppy Large Breed Chicken & Rice 3kg
Regular price From $42.70 AUDRegular price$44.95 AUDSale price From $42.70 AUDSale -
Black Hawk Healthy Benefits Weight Management 2kg
Regular price From $31.30 AUDRegular price$32.95 AUDSale price From $31.30 AUDSale -
Black Dog Cannabics 500g
Regular price From $10.40 AUDRegular priceSale price From $10.40 AUD -
Black Dog Roo Clods
Regular price From $4.70 AUDRegular priceSale price From $4.70 AUD -
Black Hawk Healthy Benefits Dental 2kg
Regular price From $31.30 AUDRegular price$32.95 AUDSale price From $31.30 AUDSale -
Black Hawk Healthy Benefits Adult Cat Indoor Chicken 2kg
Regular price From $39.85 AUDRegular price$41.95 AUDSale price From $39.85 AUDSale -
Black Hawk Healthy Benefits Adult Cat Hairball Chicken 2kg
Regular price From $46.50 AUDRegular price$48.95 AUDSale price From $46.50 AUDSale -
Ivory Coat Grain Free Kitten Ocean Fish & Salmon 2kg
Regular price From $38.90 AUDRegular priceUnit price $1.95/100gSale price From $38.90 AUD -
Mavlab Oxymav B for Birds 100g
Regular price From $26.55 AUDRegular price$27.95 AUDSale price From $26.55 AUDSale -
Barastoc Chick Starter Crumble 10kg
Regular price From $23.70 AUDRegular priceUnit price $2.37/kgSale price From $23.70 AUD -
EcoPet Chicken Mince 1kg (FROZEN)
Regular price From $4.70 AUDRegular price$4.95 AUDSale price From $4.70 AUDSale -
Drontal Worming Suspension for Puppies — 30ml
Regular price From $28.45 AUDRegular priceSale price From $28.45 AUD -
Green Valley Whole Lupins 20kg
Regular price From $35.00 AUDRegular priceUnit price $1.75/kgSale price From $35.00 AUD -
Superior Pet Goods Fitted Hessian Dog Bed Replacement Cover
Regular price From $17.06 AUDRegular priceSale price From $17.06 AUD