Collection: Dog Food
Shop Baroona's dog food range, including dry food, fridge rolls, wet food, puppy food and specialist formulas. Browse Everyday, Pre-order and Order-in options from trusted brands.
Dog Food
Dry, wet and fridge food, puppy recipes and grain-free choices for every dog.
Choose what you need
153 products
Browse within Shop by Brand
Skip to products ↓
Find what you need
153 products
Narrow by food style, life stage, need, brand or availability.
-
Hypro Premium Adult Dog Ocean Fish 20kg
Regular price From $136.80 AUDRegular priceUnit price $6.84/kg$144.00 AUDSale price From $136.80 AUDSale -
Stockman & Paddock Grain Free Aussie Beef Dry Dog Food 20kg
Regular price From $104.45 AUDRegular price$109.95 AUDSale price From $104.45 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Kangaroo & Lamb 20kg
Regular price From $136.80 AUDRegular priceUnit price $6.84/kg$144.00 AUDSale price From $136.80 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Chicken & Duck 20kg
Regular price From $136.80 AUDRegular priceUnit price $6.84/kg$144.00 AUDSale price From $136.80 AUDSale -
Hypro Premium Puppy Turkey & Lamb 20kg
Regular price From $141.45 AUDRegular priceUnit price $7.07/kg$148.90 AUDSale price From $141.45 AUDSale -
Di-Vetelact Nutritional Milk for Animals
Regular price From $25.60 AUDRegular price$26.95 AUDSale price From $25.60 AUDSale -
Hypro Premium Active Adult Dog Kangaroo & Turkey 20kg
Regular price From $136.80 AUDRegular priceUnit price $6.84/kg$144.00 AUDSale price From $136.80 AUDSale -
LifeWise Puppy Stage 1 Mini Starter Turkey & Lamb 18kg
Regular price $174.25 AUDRegular priceUnit price $9.68/kg$205.00 AUDSale price $174.25 AUDSale -
LifeWise Ocean Fish Large Bites Dog Food 18kg
Regular price $166.60 AUDRegular priceUnit price $9.26/kg$196.00 AUDSale price $166.60 AUDSale -
Wombaroo Dog Milk Replacer
Regular price From $13.95 AUDRegular priceSale price From $13.95 AUD -
Vets All Natural Complete Mix Puppy
Regular price From $19.95 AUDRegular priceSale price From $19.95 AUD -
Vets All Natural Complete Mix Adult & Senior Dogs
Regular price From $19.95 AUDRegular priceSale price From $19.95 AUD -
SPD™ Air Dried Wild Boar & Pumpkin 2.2kg
Regular price From $168.14 AUDRegular priceSale price From $168.14 AUD -
SPD™ Slow Cooked Venison & Sweet Potato 354g × 12 Pack
Regular price From $102.49 AUDRegular priceSale price From $102.49 AUD -
SPD™ Air Dried Venison & Sweet Potato 2.2kg
Regular price From $208.99 AUDRegular priceSale price From $208.99 AUD -
SPD™ Air Dried Turkey & Flaxseed 2.2kg
Regular price From $145.34 AUDRegular priceSale price From $145.34 AUD -
SPD™ Puppy Air Dried Lamb, Apple & Blueberry 2.2kg
Regular price From $157.69 AUDRegular priceSale price From $157.69 AUD -
SPD™ Air Dried Lamb & Rosemary 2.2kg
Regular price From $157.69 AUDRegular priceSale price From $157.69 AUD -
SPD™ Air Dried Kangaroo & Pumpkin 2.2kg
Regular price From $180.49 AUDRegular priceSale price From $180.49 AUD -
SPD™ Air Dried Duck & Sweet Potato 2.2kg
Regular price From $176.69 AUDRegular priceSale price From $176.69 AUD -
SPD™ Air Dried Chicken & Brown Rice 2.2kg
Regular price From $132.99 AUDRegular priceSale price From $132.99 AUD -
SPD™ Air Dried Beef & Carrot 2.2kg
Regular price From $157.69 AUDRegular priceSale price From $157.69 AUD -
Hill's Science Diet Adult Salmon & Brown Rice Dog Food
Regular price From $117.95 AUDRegular priceSale price From $117.95 AUD -
Hill's Science Diet Adult Sensitive Stomach & Skin Small & Mini Chicken Dog Food
Regular price From $41.95 AUDRegular priceSale price From $41.95 AUD -
Hill's Science Diet Adult Sensitive Stomach & Skin Small Bites Chicken Dog Food
Regular price $125.95 AUDRegular priceSale price $125.95 AUD -
Hill's Science Diet Adult Small & Mini Chicken Dog Food
Regular price From $34.95 AUDRegular priceSale price From $34.95 AUD -
Hill's Science Diet Adult Perfect Weight Small Bites Chicken Dog Food
Regular price $108.95 AUDRegular priceSale price $108.95 AUD -
Hill's Science Diet Adult Perfect Digestion Chicken Dog Food
Regular price From $41.95 AUDRegular priceSale price From $41.95 AUD -
Hill's Science Diet Adult Lamb & Brown Rice Dog Food
Regular price $190.95 AUDRegular priceSale price $190.95 AUD -
Hill's Science Diet Adult Large Breed Chicken & Barley Dog Food
Regular price $157.95 AUDRegular priceSale price $157.95 AUD -
Hill's Science Diet Adult Perfect Weight & Joint Support Large Breed Chicken Dog Food
Regular price $182.95 AUDRegular priceSale price $182.95 AUD -
Hill's Science Diet Adult Perfect Weight & Joint Support Chicken Dog Food
Regular price From $45.95 AUDRegular priceSale price From $45.95 AUD