Collection: Dog Food
Shop Baroona's dog food range, including dry food, fridge rolls, wet food, puppy food and specialist formulas. Browse Everyday, Pre-order and Order-in options from trusted brands.
Dog Food
Dry, wet and fridge food, puppy recipes and grain-free choices for every dog.
Choose what you need
40 products
Browse within Shop by Brand
Skip to products ↓
Find what you need
40 products
No Chicken Formula ×Narrow by food style, life stage, need, brand or availability.
-
Prime100 Kangaroo and Pumpkin 2kg
Regular price From $25.60 AUDRegular priceUnit price $1.28/100g$26.95 AUDSale price From $25.60 AUDSale -
Prime 100 Salmon & Tapioca 2kg
Regular price From $23.95 AUDRegular priceUnit price $1.20/100g$24.95 AUDSale price From $23.95 AUDSale -
Prime 100 Turkey & Flaxseed 2kg
Regular price From $22.95 AUDRegular priceUnit price $1.15/100g$23.95 AUDSale price From $22.95 AUDSale -
Prime 100 Kangaroo and Potato 2kg
Regular price From $25.60 AUDRegular priceUnit price $1.28/100g$26.95 AUDSale price From $25.60 AUDSale -
Prime 100 Kangaroo and Pumpkin 800g
Regular price From $14.72 AUDRegular priceUnit price $1.84/100g$15.50 AUDSale price From $14.72 AUDSale -
NEW Prime 100 Beef & Carrot 2kg
Regular price From $24.90 AUDRegular priceUnit price $1.25/100g$25.90 AUDSale price From $24.90 AUDSale -
Prime100 Salmon & Tapioca 800g
Regular price From $13.95 AUDRegular priceUnit price $1.74/100g$14.50 AUDSale price From $13.95 AUDSale -
Prime 100 Turkey and Flax 800g
Regular price From $13.00 AUDRegular priceUnit price $1.63/100g$13.50 AUDSale price From $13.00 AUDSale -
Prime 100 Lamb & Rosemary 2kg
Regular price From $30.35 AUDRegular priceUnit price $1.52/100g$31.95 AUDSale price From $30.35 AUDSale -
LifeWise Ocean Fish Large Bites Dog Food 18kg
Regular price $166.60 AUDRegular priceUnit price $9.26/kg$196.00 AUDSale price $166.60 AUDSale -
SavourLife Essentials Sensitive Lamb & Ocean Fish Dry Dog Food
Regular price From $39.95 AUDRegular priceSale price From $39.95 AUD -
SavourLife Care Plus Grain Free Sensitive Ocean Fish Dry Dog Food
Regular price From $48.95 AUDRegular priceSale price From $48.95 AUD -
Meals for Mutts Turkey & Lamb Lite Dog Food
Regular price From $33.20 AUDRegular priceUnit price $13.28/kg$34.95 AUDSale price From $33.20 AUDSale -
Meals for Mutts Salmon & Sardine Large Kibble Dog Food
Regular price From $85.45 AUDRegular priceUnit price $9.49/kg$89.95 AUDSale price From $85.45 AUDSale -
Meals for Mutts Salmon & Sardine Grain Free Dog Food
Regular price From $37.00 AUDRegular priceUnit price $14.80/kg$38.95 AUDSale price From $37.00 AUDSale -
Meals for Mutts Salmon & Sardine Gluten Free Dog Food
Regular price From $33.20 AUDRegular priceUnit price $13.28/kg$34.95 AUDSale price From $33.20 AUDSale -
Meals for Mutts Lamb Single Meat Protein Dog Food
Regular price From $35.10 AUDRegular priceUnit price $14.04/kg$36.95 AUDSale price From $35.10 AUDSale -
Meals for Mutts Kangaroo & Lamb Gluten Free Dog Food
Regular price From $33.20 AUDRegular priceUnit price $13.28/kg$34.95 AUDSale price From $33.20 AUDSale -
Meals for Mutts Kangaroo Single Meat Protein Dog Food
Regular price From $36.05 AUDRegular priceUnit price $14.42/kg$37.95 AUDSale price From $36.05 AUDSale -
Meals for Mutts Duck & Turkey Grain Free Dog Food
Regular price From $35.10 AUDRegular priceUnit price $14.04/kg$36.95 AUDSale price From $35.10 AUDSale -
Black Hawk High Meat Australian Red Meat Recipe 2kg
Regular price $58.00 AUDRegular priceUnit price $2.90/100gSale price $58.00 AUD -
Black Hawk High Meat Australian Red Meat 10kg Recipe
Temporarily unavailable See our Hypro alternative → -
Black Hawk Air Dried Beef & Mackerel 450g
Regular price $41.00 AUDRegular priceUnit price $9.11/100gSale price $41.00 AUD -
Black Hawk Air Dried Beef & Mackerel 2kg
Regular price $132.50 AUDRegular priceUnit price $6.63/100gSale price $132.50 AUD -
LifeWise Puppy Stage 2 Lamb & Fish 18kg
Regular price $174.25 AUDRegular priceUnit price $9.68/kg$205.00 AUDSale price $174.25 AUDSale -
LifeWise Puppy Stage 2 Lamb & Fish 9kg
Regular price $106.90 AUDRegular priceUnit price $11.88/kg$125.80 AUDSale price $106.90 AUDSale -
LifeWise BIOTIC Skin & Gut Dog Food 13kg
Regular price $153.00 AUDRegular priceUnit price $11.77/kg$180.00 AUDSale price $153.00 AUDSale -
LifeWise Wild Tuna Grain Free Dog Food 18kg
Regular price $174.25 AUDRegular priceUnit price $9.68/kg$205.00 AUDSale price $174.25 AUDSale -
LifeWise Wild Tuna Grain Free Dog Food 9kg
Regular price $106.90 AUDRegular priceUnit price $11.88/kg$125.80 AUDSale price $106.90 AUDSale -
LifeWise Ocean Fish Large Bites Dog Food 9kg
Regular price $103.20 AUDRegular priceUnit price $11.47/kg$121.45 AUDSale price $103.20 AUDSale -
LifeWise Ocean Fish Small Bites Dog Food 18kg
Regular price $166.60 AUDRegular priceUnit price $9.26/kg$196.00 AUDSale price $166.60 AUDSale -
LifeWise Ocean Fish Small Bites Dog Food 9kg
Regular price $103.20 AUDRegular priceUnit price $11.47/kg$121.45 AUDSale price $103.20 AUDSale