Collection: Dog Food
Shop Baroona's dog food range, including dry food, fridge rolls, wet food, puppy food and specialist formulas. Browse Everyday, Pre-order and Order-in options from trusted brands.
Dog Food
Dry, wet and fridge food, puppy recipes and grain-free choices for every dog.
Choose what you need
152 products
Browse within Shop by Brand
Skip to products ↓
Find what you need
152 products
Pre-order ×Narrow by food style, life stage, need, brand or availability.
-
Prime 100 Salmon & Tapioca 2kg
Regular price From $23.95 AUDRegular priceUnit price $1.20/100g$24.95 AUDSale price From $23.95 AUDSale -
Prime 100 Turkey & Flaxseed 2kg
Regular price From $22.95 AUDRegular priceUnit price $1.15/100g$23.95 AUDSale price From $22.95 AUDSale -
Dogpro True Value 20kg
Regular price From $47.45 AUDRegular priceUnit price $2.37/kg$49.95 AUDSale price From $47.45 AUDSale -
Prime 100 BEEF & VEG 2kg
Regular price From $17.48 AUDRegular priceUnit price $0.87/100g$18.50 AUDSale price From $17.48 AUDSale -
SPD™ Fresh Roll Wild Boar & Pumpkin 2kg
Regular price From $23.74 AUDRegular price$23.95 AUDSale price From $23.74 AUDSale -
Supervite Gold Label Adult Beef 20kg
Regular price From $66.45 AUDRegular priceUnit price $3.32/kg$69.95 AUDSale price From $66.45 AUDSale -
Prime Kangaroo & Vegetable 2kg
Regular price From $18.90 AUDRegular priceSale price From $18.90 AUD -
Hypro Premium Adult Dog Ocean Fish 20kg
Regular price From $136.80 AUDRegular priceUnit price $6.84/kg$144.00 AUDSale price From $136.80 AUDSale -
Stockman & Paddock Working Dog Aussie Beef Dry Dog Food 20kg
Regular price From $69.30 AUDRegular price$72.95 AUDSale price From $69.30 AUDSale -
Stockman & Paddock Grain Free Aussie Beef Dry Dog Food 20kg
Regular price From $104.45 AUDRegular price$109.95 AUDSale price From $104.45 AUDSale -
NEW Prime 100 Beef & Carrot 2kg
Regular price From $24.90 AUDRegular priceUnit price $1.25/100g$25.90 AUDSale price From $24.90 AUDSale -
Cobber Premium Working Dog 20kg
Regular price From $74.95 AUDRegular priceUnit price $3.75/kg$79.95 AUDSale price From $74.95 AUDSale -
Prime Kangaroo & Vegetable 3kg
Regular price From $26.55 AUDRegular priceSale price From $26.55 AUD -
Hypro Premium Adult Dog Kangaroo & Lamb 20kg
Regular price From $136.80 AUDRegular priceUnit price $6.84/kg$144.00 AUDSale price From $136.80 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Ocean Fish 2.5kg
Regular price From $28.45 AUDRegular priceUnit price $1.14/100g$29.95 AUDSale price From $28.45 AUDSale -
Cobber Premium Adult 7+ 20kg
Regular price From $74.95 AUDRegular price$79.95 AUDSale price From $74.95 AUDSale -
Supervite Gold Label Adult Chicken 20kg
Regular price From $66.45 AUDRegular priceUnit price $3.32/kg$69.95 AUDSale price From $66.45 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Kangaroo & Lamb 2.5kg
Regular price From $28.45 AUDRegular priceUnit price $11.38/kg$29.95 AUDSale price From $28.45 AUDSale -
Supervite Gold Label Active Kangaroo 20kg
Regular price From $71.20 AUDRegular priceUnit price $3.56/kg$74.95 AUDSale price From $71.20 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Chicken & Duck 20kg
Regular price From $136.80 AUDRegular priceUnit price $6.84/kg$144.00 AUDSale price From $136.80 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Chicken & Duck 2.5kg
Regular price From $28.45 AUDRegular priceUnit price $1.14/100g$29.95 AUDSale price From $28.45 AUDSale -
Cobber Premium Healthy Weight 20kg
Regular price From $74.95 AUDRegular priceUnit price $3.75/kg$79.95 AUDSale price From $74.95 AUDSale -
SPD™ Slow Cooked Chicken & Brown Rice 354g × 12 Pack
Regular price From $68.29 AUDRegular priceUnit price $15.37/kg$71.88 AUDSale price From $68.29 AUDSale -
SPD™ Slow Cooked Kangaroo & Pumpkin 354g × 12 Pack
Regular price From $85.39 AUDRegular price$89.88 AUDSale price From $85.39 AUDSale -
Black Hawk Original Adult Chicken & Rice 3kg
Regular price From $42.70 AUDRegular price$44.95 AUDSale price From $42.70 AUDSale -
Hypro Premium Puppy Turkey & Lamb 20kg
Regular price From $141.45 AUDRegular priceUnit price $7.07/kg$148.90 AUDSale price From $141.45 AUDSale -
Hypro Premium Puppy Turkey & Lamb 2.5kg
Regular price From $29.95 AUDRegular priceUnit price $1.20/100g$32.95 AUDSale price From $29.95 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Ocean Fish 9kg
Regular price From $69.90 AUDRegular priceUnit price $7.77/kg$74.90 AUDSale price From $69.90 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Kangaroo & Lamb 9kg
Regular price From $69.90 AUDRegular priceUnit price $7.77/kg$74.90 AUDSale price From $69.90 AUDSale -
Cobber Premium Adult Beef 20kg
Regular price From $74.95 AUDRegular price$79.95 AUDSale price From $74.95 AUDSale -
Di-Vetelact Nutritional Milk for Animals
Regular price From $25.60 AUDRegular price$26.95 AUDSale price From $25.60 AUDSale -
Hypro Premium Puppy Turkey & Lamb 9kg
Regular price From $74.10 AUDRegular priceUnit price $8.23/kg$78.00 AUDSale price From $74.10 AUDSale