Collection: Dog Food
Shop Baroona's dog food range, including dry food, fridge rolls, wet food, puppy food and specialist formulas. Browse Everyday, Pre-order and Order-in options from trusted brands.
Dog Food
Dry, wet and fridge food, puppy recipes and grain-free choices for every dog.
Choose what you need
262 products
Browse within Shop by Brand
Skip to products ↓
Find what you need
262 products
Order-in ×Narrow by food style, life stage, need, brand or availability.
-
Black Hawk Healthy Benefits Dental 10kg
Temporarily unavailable See our Hypro alternative → -
Black Hawk Grain Free Tasmanian Salmon 7kg
Temporarily unavailable See our Hypro alternative → -
Black Hawk Grain Free Tasmanian Salmon 15kg
Temporarily unavailable See our Hypro alternative → -
Black Hawk Grain Free Small Breed Chicken 7kg
Temporarily unavailable See our Hypro alternative → -
Black Hawk Grain Free Small Breed Chicken 2.5kg
Regular price $47.45 AUDRegular priceUnit price $18.98/kgSale price $47.45 AUD -
Black Hawk Grain Free Puppy Ocean Fish 7kg
Temporarily unavailable See our Hypro alternative → -
Black Hawk Grain Free Puppy Ocean Fish 15kg
Temporarily unavailable See our Hypro alternative → -
Black Hawk Grain Free Large Breed Chicken 15kg
Temporarily unavailable See our Hypro alternative → -
Black Hawk Grain Free Lamb 7kg
Temporarily unavailable See our Hypro alternative → -
Black Hawk Grain Free Lamb 15kg
Temporarily unavailable See our Hypro alternative → -
Black Hawk Grain Free Kangaroo 7kg
Temporarily unavailable See our Hypro alternative → -
Black Hawk Grain Free Kangaroo 15kg
Temporarily unavailable See our Hypro alternative → -
Black Hawk Grain Free Chicken 7kg
Temporarily unavailable See our Hypro alternative → -
Black Hawk Grain Free Chicken 15kg
Temporarily unavailable See our Hypro alternative → -
Black Hawk Air Dried Lamb 450g
Regular price $41.00 AUDRegular priceUnit price $9.11/100gSale price $41.00 AUD -
Black Hawk Air Dried Lamb 2kg
Regular price $132.50 AUDRegular priceUnit price $6.63/100gSale price $132.50 AUD -
Black Hawk Air Dried Chicken 450g
Regular price $37.00 AUDRegular priceUnit price $8.22/100gSale price $37.00 AUD -
Black Hawk Air Dried Chicken 2kg
Regular price $120.00 AUDRegular priceUnit price $6.00/100gSale price $120.00 AUD -
Black Hawk Air Dried Beef & Mackerel 450g
Regular price $41.00 AUDRegular priceUnit price $9.11/100gSale price $41.00 AUD -
Black Hawk Air Dried Beef & Mackerel 2kg
Regular price $132.50 AUDRegular priceUnit price $6.63/100gSale price $132.50 AUD -
LifeWise Puppy Stage 3 Turkey Large Bites 18kg
Regular price $174.25 AUDRegular priceUnit price $9.68/kg$205.00 AUDSale price $174.25 AUDSale -
LifeWise Puppy Stage 3 Turkey Large Bites 9kg
Regular price $106.90 AUDRegular priceUnit price $11.88/kg$125.80 AUDSale price $106.90 AUDSale -
LifeWise Puppy Stage 3 Turkey Small Bites 9kg
Regular price $106.90 AUDRegular priceUnit price $11.88/kg$125.80 AUDSale price $106.90 AUDSale -
LifeWise Puppy Stage 2 Lamb & Fish 18kg
Regular price $174.25 AUDRegular priceUnit price $9.68/kg$205.00 AUDSale price $174.25 AUDSale -
LifeWise Puppy Stage 2 Lamb & Fish 9kg
Regular price $106.90 AUDRegular priceUnit price $11.88/kg$125.80 AUDSale price $106.90 AUDSale -
LifeWise Puppy Stage 1 Starter Turkey & Lamb 18kg
Regular price $174.25 AUDRegular priceUnit price $9.68/kg$205.00 AUDSale price $174.25 AUDSale -
LifeWise Puppy Stage 1 Starter Turkey & Lamb 9kg
Regular price $106.90 AUDRegular priceUnit price $11.88/kg$125.80 AUDSale price $106.90 AUDSale -
LifeWise Puppy Stage 1 Mini Starter Turkey & Lamb 9kg
Regular price $106.90 AUDRegular priceUnit price $11.88/kg$125.80 AUDSale price $106.90 AUDSale -
LifeWise BIOTIC Low Fat Dog Food 13kg
Regular price $153.00 AUDRegular priceUnit price $11.77/kg$180.00 AUDSale price $153.00 AUDSale -
LifeWise BIOTIC Liver & Kidney Dog Food 13kg
Regular price $153.00 AUDRegular priceUnit price $11.77/kg$180.00 AUDSale price $153.00 AUDSale -
LifeWise BIOTIC Joint Dog Food 13kg
Regular price $153.00 AUDRegular priceUnit price $11.77/kg$180.00 AUDSale price $153.00 AUDSale -
LifeWise BIOTIC F.A.S. Calm Dog Food 13kg
Regular price $153.00 AUDRegular priceUnit price $11.77/kg$180.00 AUDSale price $153.00 AUDSale