Collection: Dog Food
Shop Baroona's dog food range, including dry food, fridge rolls, wet food, puppy food and specialist formulas. Browse Everyday, Pre-order and Order-in options from trusted brands.
Dog Food
Dry, wet and fridge food, puppy recipes and grain-free choices for every dog.
Choose what you need
152 products
Browse within Shop by Brand
Skip to products ↓
Find what you need
152 products
Pre-order ×Narrow by food style, life stage, need, brand or availability.
-
Black Hawk Original Puppy Large Breed Lamb & Rice 3kg
Regular price From $42.70 AUDRegular price$44.95 AUDSale price From $42.70 AUDSale -
Black Hawk Original Adult Lamb & Rice 3kg
Regular price From $42.70 AUDRegular price$44.95 AUDSale price From $42.70 AUDSale -
Black Hawk Original Mature Lamb & Rice 3kg
Regular price From $42.70 AUDRegular price$44.95 AUDSale price From $42.70 AUDSale -
Dogpro Working Dog 20kg
Regular price From $53.15 AUDRegular price$55.95 AUDSale price From $53.15 AUDSale -
SPD™ Fresh Roll Venison & Sweet Potato 2kg
Regular price From $31.34 AUDRegular priceSale price From $31.34 AUD -
SPD™ Fresh Roll Duck & Sweet Potato 2kg
Regular price From $28.49 AUDRegular price$29.99 AUDSale price From $28.49 AUDSale -
Dogpro Adult Dog 20kg
Regular price From $49.78 AUDRegular price$52.40 AUDSale price From $49.78 AUDSale -
Hypro Premium Adult Dog Chicken & Duck 9kg
Regular price From $69.90 AUDRegular priceUnit price $7.77/kg$74.90 AUDSale price From $69.90 AUDSale -
Hypro Premium Active Adult Dog Kangaroo & Turkey 20kg
Regular price From $136.80 AUDRegular priceUnit price $6.84/kg$144.00 AUDSale price From $136.80 AUDSale -
Black Hawk Original Adult Fish & Potato 3kg
Regular price From $42.70 AUDRegular price$44.95 AUDSale price From $42.70 AUDSale -
Supervite Gold Label Puppy Chicken 20kg
Regular price From $71.20 AUDRegular priceUnit price $3.56/kg$74.95 AUDSale price From $71.20 AUDSale -
SPD™ Slow Cooked Lamb & Rosemary 354g × 12 Pack
Regular price From $85.39 AUDRegular price$89.88 AUDSale price From $85.39 AUDSale -
Big Dog Turkey Low Allergy Raw Dog Food 3kg
Regular price $30.39 AUDRegular price$31.99 AUDSale price $30.39 AUDSale -
Big Dog Goat Low Allergy Raw Dog Food 3kg
Regular price $30.39 AUDRegular price$31.99 AUDSale price $30.39 AUDSale -
Black Hawk Original Puppy Medium Breed Chicken & Rice 3kg
Regular price From $42.70 AUDRegular price$44.95 AUDSale price From $42.70 AUDSale -
Black Hawk Original Puppy Large Breed Chicken & Rice 3kg
Regular price From $42.70 AUDRegular price$44.95 AUDSale price From $42.70 AUDSale -
Black Hawk Healthy Benefits Weight Management 2kg
Regular price From $31.30 AUDRegular price$32.95 AUDSale price From $31.30 AUDSale -
Black Hawk Healthy Benefits Dental 2kg
Regular price From $31.30 AUDRegular price$32.95 AUDSale price From $31.30 AUDSale -
SPD™ Slow Cooked Salmon & Pumpkin 354g × 12 Pack
Regular price From $79.69 AUDRegular price$83.88 AUDSale price From $79.69 AUDSale -
SPD™ Slow Cooked Duck & Sweet Potato 354g × 12 Pack
Regular price From $91.09 AUDRegular price$95.88 AUDSale price From $91.09 AUDSale -
Petz Tucka Single Protein Chicken & Vegetable Dog Food Roll
Regular price From $11.35 AUDRegular priceSale price From $11.35 AUD -
Big Dog Tasmanian Salmon Raw Dog Food 3kg
Regular price $26.59 AUDRegular price$27.99 AUDSale price $26.59 AUDSale -
Big Dog Lamb Raw Dog Food 3kg
Regular price $26.59 AUDRegular price$27.99 AUDSale price $26.59 AUDSale -
Big Dog Combo Raw Dog Food 3kg
Regular price $26.59 AUDRegular price$27.99 AUDSale price $26.59 AUDSale -
Big Dog Chicken Raw Dog Food 3kg
Regular price $26.59 AUDRegular price$27.99 AUDSale price $26.59 AUDSale -
Black Hawk Original Puppy Small Breed Chicken & Rice 3kg
Regular price From $42.70 AUDRegular price$44.95 AUDSale price From $42.70 AUDSale -
Black Hawk Healthy Benefits Skin & Gut 2kg
Regular price From $31.30 AUDRegular price$32.95 AUDSale price From $31.30 AUDSale -
Cobber Premium Adult Chicken 20kg
Regular price From $74.95 AUDRegular price$79.95 AUDSale price From $74.95 AUDSale -
True Blue Family Dog Aussie Beef & Vegetables Dry Dog Food 20kg
Regular price From $67.20 AUDRegular priceSale price From $67.20 AUD -
True Blue Essentials Aussie Beef Dry Dog Food
Regular price From $16.95 AUDRegular priceSale price From $16.95 AUD -
Farmers Mate ULTRA PREMIUM - 1KG
Regular price $16.95 AUDRegular priceSale price $16.95 AUD -
Farmers Mate CHICKEN - 1KG
Regular price $12.95 AUDRegular priceSale price $12.95 AUD