Collection: Dog Food
Shop Baroona's dog food range, including dry food, fridge rolls, wet food, puppy food and specialist formulas. Browse Everyday, Pre-order and Order-in options from trusted brands.
Dog Food
Dry, wet and fridge food, puppy recipes and grain-free choices for every dog.
Choose what you need
435 products
Browse within Shop by Brand
Skip to products ↓
Find what you need
435 products
Narrow by food style, life stage, need, brand or availability.
-
LifeWise Chicken & Turkey Grain Free Dog Food 2.5kg
Regular price $41.60 AUDRegular priceUnit price $16.64/kg$48.95 AUDSale price $41.60 AUDSale -
LifeWise Wild Tuna Grain Free Dog Food 2.5kg
Regular price $41.60 AUDRegular priceUnit price $16.64/kg$48.95 AUDSale price $41.60 AUDSale -
LifeWise Ocean Fish Small Bites Dog Food 2.5kg
Regular price $41.60 AUDRegular priceUnit price $16.64/kg$48.95 AUDSale price $41.60 AUDSale -
LifeWise Kangaroo Dog Food 2.5kg
Regular price $41.60 AUDRegular priceUnit price $16.64/kg$48.95 AUDSale price $41.60 AUDSale -
SPD™ Fresh Roll Pea & Algae Oil 2kg
Regular price From $28.49 AUDRegular price$29.99 AUDSale price From $28.49 AUDSale -
Dogpro Plus Working Dog 20kg
Regular price $65.40 AUDRegular priceUnit price $3.27/kgSale price $65.40 AUD -
Dogpro Plus Game On 20kg
Regular price $76.00 AUDRegular priceUnit price $3.80/kgSale price $76.00 AUD -
Dogpro Plus Adult Chicken 20kg
Regular price From $59.38 AUDRegular price$62.50 AUDSale price From $59.38 AUDSale -
Supervite Everyday Working Dog 20kg
Regular price $69.95 AUDRegular priceUnit price $3.50/kgSale price $69.95 AUD -
Supervite Everyday Happy Dog 20kg
Regular price $69.95 AUDRegular priceUnit price $3.50/kgSale price $69.95 AUD -
Black Hawk Healthy Benefits Joints & Muscles 2kg
Regular price From $31.30 AUDRegular price$32.95 AUDSale price From $31.30 AUDSale -
Black Hawk Grain Free Puppy Ocean Fish 2.5kg
Regular price $47.45 AUDRegular priceUnit price $1.90/100gSale price $47.45 AUD -
Black Hawk Grain Free Lamb 2.5kg
Regular price $47.45 AUDRegular priceUnit price $1.90/100gSale price $47.45 AUD -
Black Hawk Grain Free Kangaroo 2.5kg
Regular price $47.45 AUDRegular priceUnit price $1.90/100gSale price $47.45 AUD -
Stockman & Paddock Chicken, Vegetables & Rice Wet Dog Food 700g 12pk
Regular price From $31.92 AUDRegular priceSale price From $31.92 AUD -
Stockman & Paddock Chicken, Vegetables & Rice Wet Dog Food 1.2kg 6pk
Regular price From $28.34 AUDRegular priceSale price From $28.34 AUD -
Cobber Premium Puppy 20kg
Regular price From $74.95 AUDRegular price$79.95 AUDSale price From $74.95 AUDSale -
Cobber Premium Large Breed 20kg
Regular price From $74.95 AUDRegular price$79.95 AUDSale price From $74.95 AUDSale -
Cobber Premium Active 20kg
Regular price From $74.95 AUDRegular price$79.95 AUDSale price From $74.95 AUDSale